Dendias dhe Çavuşoğlu harrojnë ‘sherrin’ në Ankara, përqafohen dhe darkojnë në Akropoli

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrat e jashtëm të Greqise e Turqisë janë përqafuar në Athinë ndërkohë që më shumë se 1 muaj më parë dhuruan një ‘sherr’ live gjatë një konference në Ankara.

Mediat greke kanë kapur momentin kur dy ministrat përqafohen teksa mësohet se sot darkojnë nën shëkmbinjtë e Akropolit dhe nesër bëjnë më pas takimin zyrtar.

Më 15 prill ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias vizitoi Ankaranë kur pasi takoi Presidentin Erdogan ‘shpërtheu’ në konferencën live për shtyp teksa në krah kishte ministrin turk. Ai akuzoi Turqinë për shkeljet që po bënte ndaj Greqisë, por nuk mungoi as përgjigjia e Çavuşoğlu.

Kësaj radhe është ky i fundit që viziton Greqinë teksa fillimisht u ndal në veri të vendit në takim me pakicat myslimane dhe më pas shkoi në Athinë.

Nesër Çavuşoğlu takon si Dendiasin ashtu dhe kryeministrin Mitsotakis për të diskutuar për problemet që kanë dy vendet mes njëra-tjetrën që në vitet e fundit kanë qenë jo të pakta.


Të fundit

Dendias dhe Çavuşoğlu harrojnë ‘sherrin’ në Ankara, përqafohen dhe darkojnë në Akropoli

Ministrat e jashtëm të Greqise e Turqisë janë përqafuar në Athinë ndërkohë që më shumë se 1 muaj më...

Ushtarët amerikanë zbulojnë gabimisht bazat sekrete bërthamore në Europë

Një grup ushtarësh amerikanë u mbështetën në aplikacione për të studiuar dhe memorizuar detajet e sistemeve të armëve bërthamore për të paktën tetë vjet,...

Sherr brenda grupit? Flori: Nuk i dhashë Fifit asnjë pikë në Këngën Magjike, jam zënë me Brunon

Festivali i Këngës Magjike është shoqëruar me debate pas përfundimit të tij. Disa pakënaqësi kanë ndodhur edhe në grupin e njohur Three Dots. Flori Mumajesi...

“Yt bir më kishte borxh, kur të dal nga burgu do të takoj”/ Kërcënohet babai i Eugert Lazajt që u vetëvra tek vila luksoze

Një tjetër rast gjobëvënieje po hetohet nga prokuroria ndaj një biznesmeni i cili është kërcënuar në telefon dhe i kërkohen dy automjetet luksoze që...

Dy automjete përplasen në Shkodër, plagosen dy persona

Një aksident ka ndodhur darkën e sotme në Zues të Shkodrës. Dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën tekas dy persona kanë mbetur dy të...

Lajme të tjera

Web TV