Ndalojnë në mes të urës dhe hedhin trupin e viktimës që vdiq nga Covidi, arrestohen në flagrancë familjarët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Trupi i pajetë i viktimës së COVID-19 është filmuar duke u hedhur në një lumë nga familjarët e të ndjerit, pasqyrë kjo që tregon gjendjen e rëndë pandemike në këtë vend.

Videoja është filmuar të premten, ku shihen dy burrat të veshur me rroba mbrojtëse me ngjyrë të bardhë duke hedhur nga ura kufomën e mbuluar.

Policia ka identifikuar dyshen dhe menjëherë i ka arrestuar, për shkak të hedhjes së kufomës nga ura e lumit Balrampur në Uttar Pradesh.

Burra janë identifikuar si Sanjay Kumar dhe Manoj Kumar, derisa viktima ishte Premnath nga Shohratgadh Siddharathanagar.

Ai ishte pranuar në spital të martën e kaluar pasi kishte rezultuar pozitiv me COVID-19, por për fat të keq ndërroi jetë derisa po trajtohej në spital gjatë pasdites të së premtes.

Sipas rregullave anti-COVID-19 që janë në fuqi në këtë vend, trupi i pajetë i viktimës i dorëzohet familjarë për krematorium, por ata kishin vendosur të shpërfillin urdhrat e qeverisë duke e hedhur në lumë.


Të fundit

Plas debati/ Marku-Shehajt: Je matrapaz, standard i ulët krahasuar me Bashën

Vendimi i kreut të PD, Lulzim Basha për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga grupi parlamentar ka shkaktuar debate...

Zyrtari taleban: Do të rikthehen ndëshkimet e rënda dhe ekzekutimet

KABUL, Afganistan – Një nga themeluesit e lëvizjes së Talebanëve dhe zbatuesi kryesor i interpretimit të ashpër të ligjit islam kur ata sunduan për...

Takimi i Ramës me Sorrosin, reagon Paloka: Dikush mungon nga kjo foto

Deputeti demokrat Edi Paloka ka reaguar lidhur me takimin e kryeministrit Rama me George Sorros në Nju Jork. Paloka ka vërejtur se dikush mungon nga...

Marku: Berisha të kishte ikur që në vitin 2013, PD po humbet energji

Analisti Mark Marku, thotë se ish-kryeminsitri Sali Berisha duhej të ishte larguar nga PD që në vitin 2013. Në emisionin, “Opinion”, Marku theksoi se kryedemokrati...

Bujar Nishani: Kuvendi Kombëtar i PD do mblidhet dhe do shkarkojë Lulzim Bashën

Kuvendi Kombëtar i PD do mblidhet dhe kjo është e sigurtë. Kështu është shprehur ish-Presidenti Bujar Nishani në emisionin Dekalog të gazetarit Roland Qafoku...

Lajme të tjera

Web TV