Tërmeti i fortë lëkund Greqinë, ja ku ishte epiqendra

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një tërmet me madhësi 4.6 rihter tronditi pasditen e sotme rajonin midis Elassona, Trikala dhe Larisa në Greqi.

Lëkundja u regjistrua në orën 06:56 të pasdites së sotme ndërsa epiqendra e ishte 14 km në jugperëndim të Elassonas.

Sipas mediave greke, thellësia ishte 14.7 km. Nuk raportohet për dëme apo të lënduar.


Të fundit

Tërmeti i fortë lëkund Greqinë, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me madhësi 4.6 rihter tronditi pasditen e sotme rajonin midis Elassona, Trikala dhe Larisa në Greqi. Lëkundja u...

Përcillet në banesën e fundit boksieri që u vra me kallash, nëna humb ndjenjat (Video)

Tassos Berdesis, boksieri grek që u vra një ditë më parë me breshëri kallashnikovi në Vari, është përcjellë ditën e sotme për në banesën...

“Më drogonin me shiringa e më digjnin me cigare”/ Rrëfimi i 40-vjeçares që u prostituua në moshë të re: Ja sa paguhesha për një...

Rudina nga qyteti i Kuçovës është grabitur në moshën 14 vjeçare nga një grup të panjohurish në derën e shtëpisë dhe është dërgua në...

OBSH miraton për përdorim urgjent vaksinën kineze Sinovac, Manastirliu: Garanton siguri

Pas vendimit të OBSH-së për përdorim urgjent të vaksinës kineze Sinovac është përshëndetur edhe nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila e konsideron...

Një tjetër ditë pa viktima nga COVID, ja sa raste të reja u regjistruan

Janë kryer 3,661 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 22 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 7 raste në...

Lajme të tjera

Web TV