Nga Valbona në Theth/ Zhduken dy turistët, fillojnë kërkimet për shtetasin rus dhe suedez

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Më datë 03.06.2021, në mbrëmje, në Valbonë, dy turistë, nga Suedia dhe Rusia, kanë humbur rrugën duke eksploruar territorin nga Valbona në drejtim të Thethit. Menjëherë janë angazhuar Forcat e Policisë së Tropojës për gjetjen e tyre. Për shkak të terrenit të vështirë vazhdojnë kërkimet nga punonjës policie që po kontrollojnë territorin me këmbë.

Kërkimet intensive nga shërbimet e Policisë kanë vazhduar që prej mbrëmjes së djeshme, kur turistët kanë shkëputur kontaktet për shkak të fikjes së celularëve nga rënia e baterisë.

Punonjësve të Policisë që janë në kërkim të turistëve i janë bashkuar edhe alpinistët e vendit.


Të fundit

Nga Valbona në Theth/ Zhduken dy turistët, fillojnë kërkimet për shtetasin rus dhe suedez

Më datë 03.06.2021, në mbrëmje, në Valbonë, dy turistë, nga Suedia dhe Rusia, kanë humbur rrugën duke eksploruar territorin...

Gjykata e Posaçme e Apelit lë në burg ish-gjyqtaren Enkeleda Hoxha

Ish gjyqtarja e Krujës Enkeleda Hoxha do të vijojë të qëndrojë në burg, pasi Gjykata e Posaçme e Apelit ka rrëzuar kërkesën e saj...

E rëndë/ Oficeri i Policisë tenton të abuzojë me 13-vjeçaren në ashensor (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Australi ku një vajzë 13-vjeçare është ngacmuar seksualisht nga një oficer policie. Incidenti u regjistrua nga kamera...

Kultivonin bimë narkotike, Policia e Shtetit arreston dy persona

Dy shtetas janë arrestuar në Sarandë për kultivim të lëndëve narkotike. Policia ka arritur të evidentojnë këtë veprimtari kriminale të kultivimit të bimëve narkotike gjatë...

Itali, kapet kontejneri me më shumë se 1 ton kokainë

Është sekuestruar në Itali mbi 1 ton kokainë në një kontejner. Mësohet se kontejneri ishte nisur nga Ekuadori. Agjentët e Guardia di Finanza dhe zyrtarët...

Lajme të tjera

Web TV