Nga gjuha, gjurmët dhe ngjashmëria fizike, ja pse vrasja e 20-vjeçares në Greqi ende nuk është zbardhur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi vazhdon të jetë një mister, pasi për hetuesit, faktet dhe provat janë të ngatërruara. Gjurmët e vetme që gjenden në banesë janë ato të bashkëshortit të viktimës, pikërisht në shiritin izolues. Ndërkohë kujtojmë se disa javë më parë hetuesit ia drejtuan gishtit pikëisht atij për këtë vrasje, duke e akuzuar si bashkëpunëtor.

Kujtojmë se më herët hetuesit e kanë ngushtuar rrethin e të dyshuarve, duke e çuar në 20, nisur nga ngjashmëria fizike dhe forma trupore përshkruar nga bashkëshorti i saj, por sipas hetuesve, kjo është e vështirë për tu identifikuar

Deklarimet e bashkëshortit të 20-vjeçares vijojnë të jenë të paqartë. Ai nuk ka një përgjigje të saktë nëse gjuha e përdorur nga vrasësit ka qenë shqipe, ish Bashkimit Sovjetik apo është dialekt rom.


Të fundit

Nga gjuha, gjurmët dhe ngjashmëria fizike, ja pse vrasja e 20-vjeçares në Greqi ende nuk është zbardhur

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi vazhdon të jetë një mister, pasi për hetuesit, faktet dhe provat janë të ngatërruara....

Viktima hiqej si i “forti” i fshatit, zbulohet e kaluara e autorit

“Panorama” ka siguruar foton e 44-vjeçarit Ylber Xhahysa, i cili mbeti i vrarë sot me armë zjarri në fshatin Gjoçaj të Peqinit. Autori i...

Ndërtimet pa leje në bregdet, ja sa subjekte shkatërrohen sot në Ksamil

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit vijon në ditën e dytë aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në bregdet. Në zonën e Ksamilit sot...

‘Bien’ mediat botërore: BBC, CNN dhe shumë media ndërkombëtare

Agjencitë Ndërkombëtare më të mëdha të lajmeve në botë BBC, CNN dhe Euronews , The Guardian dhe New York Times kanë rënë. Duke e bërë...

Shembet toka, vrima ‘përpinë” tre makina

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur dije  në Izrael ku u shemb toka në një parkim jashtë spitalit  duke fundosur tre makina.   Sipas Times of Israel ,...

Lajme të tjera

Web TV