28-vjeçari nuk i bindet urdhrit të Shqiponjave, ndalohet në mes të Fierit dhe i bëhet kontroll

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 28 vjeçar është arrestuar nga Policia në Fier, pasi Policia i ka kundërshtuar urdhrin për kontroll. Ai është bllokuar në mes të qytetit, në vendin e quajtur “ish-globi” dhe nga kontrolli ka dalë se kishte drogë me vete.

Mësohet se personi i arrestuar është shtetasi Gledis Boriçi, banues në Fier.

Referuar njoftimit të Policisë së Fierit, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat”, në vendin e quajtur “Ish-globi”, i është kërkuar shoferit kontrolli i mjetit me të cilin ai udhëtonte. Ky shtetas nuk i është bindur urdhrit të Policisë për kontroll, duke i kundërshtuar ata.

Më pas, efektivët i kanë bërë kontroll fizik dhe vetë shoferit, dhe në çantën e tij të krahut u gjetën dhe u sekuestruan doza me lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa.

Materialet procedurale për veprime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Nxitja për përdorimin e drogës” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”.


Të fundit

28-vjeçari nuk i bindet urdhrit të Shqiponjave, ndalohet në mes të Fierit dhe i bëhet kontroll

Një 28 vjeçar është arrestuar nga Policia në Fier, pasi Policia i ka kundërshtuar urdhrin për kontroll. Ai është...

Kultivoi kanabis në Nikël të Krujës, arrestohet në Kakavijë 47-vjeçari

Një 47-vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar për kultivim të lëndëve narkotike është vënë në prangat e policisë. Sipas policisë i arrestuari është shtetasi me...

‘Gangsteri’ shqiptar që mbushi Anglinë me kokainë dhe hashash (Emri)

Fation Dautaj, është 36-vjeçari shqiptar i cilësuar si person i rrezikshëm në Britani, i cili humbi në Komisionin e Apelit për Emigracionin Special. Sipas...

Burimet financiare për frymë në 2020, zbuloni bashkitë me nivelin më të ulët dhe më të lartë

Burimet financiare totale në dispozicion të bashkive për vitin 2020 regjistruan një vlerë prej 90.9 miliardë lekë, në rritje me rreth 11.6% krahasuar me...

Sot mbahet Samiti i liderëve të rajonit, drejtohet nga Rama dhe Varhelyi

Ditën e sotme në Tiranë mbahet do të zhvillohet Samiti i Ballkanit Perëndimor, që mbledh në kryeqytetin shqiptar drejtuesit më të lartë të Kosovës,...

Lajme të tjera

Web TV