Takimi me Ramën, Varhelyi tregon për çfarë do të diskutohet sot në Samitin e Tiranës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka takuar kryeministrin Edi Rama para Samitit të Tiranës.

Varhelyi zbulon se në Samit do të diskutohet për zbatimin e Planit Ekonomik dhe të Investimeve për rajonine Ballkanin Perëndimor paraqitur nga KE.

Ai gjithashtu thekson se do të shihet përpara për Samitin e Procesit të Berlinit që mbahet më 5 korrik.

STATUSI NGA OLIVER VARHELYI

Përpara Samitit të Tiranës me drejtuesit e # Ballkanit Perëndimor u takova me Kryeministrin Edi Rama. Ne do të diskutojmë zbatimin e Planit Ekonomik dhe të Investimeve, të paraqitur për rajonin nga

KE, si dhe shikojmë përpara për në Samitin e Procesit të Berlin me udhëheqësit e rajonit në 5 korrik.

Të fundit

Takimi me Ramën, Varhelyi tregon për çfarë do të diskutohet sot në Samitin e Tiranës

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka takuar kryeministrin Edi Rama para Samitit të Tiranës. Varhelyi zbulon se në Samit...

Nëna vari 3-vjeçaren në ballkon, i rrëshqet nga duart dhe ndërron jetë (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi ku një 23-vjeçare Anna Ruzankina është arrestuar për vrasjen e vajzës së saj. 23-vjeçarja e dehur dhe...

Krimet zgjedhore, arrestohen 3 persona dhe 11 të tjerë nën hetim

Në vijim të masave administrative dhe procedurale të ndërmara nga Prokurori i Përgjithshëm për të garantuar funksionimin normal të prokurorisë në përputhje me detyrimet...

Manastirliu: Mësuesit dhe pedagogët marrin sot dozën e dytë të vaksinës

Ditën e sotme mësuesit dhe pedagogët do të marrin dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu vizitoi qendrën e...

Ministrja Gjonaj njofton lehtësimin e masave në burgje

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka prezantuar masat lehtësuese për burgjet. Në një takim me drejtuesit e burgjeve ajo ka bërë me dije se...

Lajme të tjera

Web TV