“Fajtor për pedofili dhe u shpall non grata”/ Anglezi bën kërkesën e pazakontë në Gjykatën e Tiranës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pasi u largua nga Shqipëria, Devid Brawn kërkon në Gjykatën e Tiranës pasaportën e skaduar, paratë e sekuestruara gjatë asaj kohe dhe laptopin. Padia është dorëzuar nga avokatja e tij Gjystina Golloshi. Kërkesa ishte e pashoqëruar, mininalisht, me vendimin e dënimit të Bevid Brawn, si i shpallur fajtor për pedofili.

Burime thonë se nuk është disponuar për provat në vendimin e dënimit të Brawn, mbasi gjykata ka urdhëruar në atë kohë, që provat të kalonin në ruajtje, pasi do përdoreshin për llogari të një procesi tjetër penal.

Në përfundim të këtij procesi, u dënuan dy pedofilë të tjerë Dino Christodolu dhe Robin Arnold. Tek vendimi ndaj dy pedofilëve është folur për provat që kërkon Brawn.

Gjykata urdhëroi kërkimin dhe gjetjen e dosjes gjyqësore ku do shikohet se çfarë sendesh i janë sekuestruar anglezit që u shpall “non grata” dhe u largua si i padëshiruar nga Shqipëria. Ai është larguar dhe nxjerrë nga Shqipëria me pasaportë tre ditore dhe të përkohshme.

Çështja po shqyrtohet nga gjyqtari Gerd Hoxha, që shpalli verdiktin e fajësisë mbi skandalin më të madh të pedofilisë, që e ka shpallur këtë vendim fajësie. /TCH/


Të fundit

“Fajtor për pedofili dhe u shpall non grata”/ Anglezi bën kërkesën e pazakontë në Gjykatën e Tiranës

Pasi u largua nga Shqipëria, Devid Brawn kërkon në Gjykatën e Tiranës pasaportën e skaduar, paratë e sekuestruara gjatë...

Inteligjenca artificiale dallon depresionin edhe te zëri

MERILEND, 10 qershor /ATSH-ANSA/ – Prezantohet softueri i bazuar në inteligjencën artificiale i cili “dëgjon” depresionin në zërat e njerëzve duke i lejuar ata...

Rrëfimi tronditës i vajzës së përdhunuar në moshën 12-vjeçare: Shoqëria më quajti “të përdalë”

Një rrëfim tronditës vjen nga një 12-vjeçare e abuzuar seksualisht, në emisionin “Me Zemër të Hapur”, në News24. Vajza, që sot është 19 vjeçe,...

Po shkarkonte produktet ushqimore, furgoni përplas për vdekje të moshuarin në Tiranë

Një aksident ka ndodhur në lulishten ‘’Artan Lenja’’ në Tiranë teksa një i moshuar ka ndërruar jetë. Furgoni i mallrave ishte duke shkarkuar produkte ushqimore,...

Atentat me ‘dron-tritol’/ Sulmohet biznesi i Lefter Kokës në Durrës

Një sasi eksplozivi ka shpërthyer në ambjentet e kantinës Gjergj Kastrioti Skënderbej në Durrës, pronë kjo që administrohet nga Lefter Koka. Raportohet se ngjarja ka...

Lajme të tjera

Web TV