Vrau gruan me thikë, Gjyakata dënon shqiptarin me burgim të përjetshëm

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjykata greke dënoi me burgim të përjetshëm një 61-vjeçar shqiptar, në qytetin Patra për vrasjen e gruas së tij. Vrasja makabre ndodhi në muajin qershor të 2014 në zonën Ahaia të Greqisë.

61-vjeçari e vrau gruan e tij me një thikë kuzhine e më pas e mbështolli trupin e të ndjerës me qilim dhe shkoi në polici ku tregoi ngjarjen.

Mediat raportojnë  se debati mes tyre nisi pasi gruaja këmbëngulte që të rikthehej në punë, kur kishte vetëm 8 ditë që kishte dalë nga spitali. Ndërkohë, 61-vjeçari i kërkonte asaj që të qëndronte në shtëpi.

Përpara gjykatës ai ka treguar se nuk kishte qëllim për ta vrarë dhe se nuk e kishte kuptuar se çfarë kishte bërë deri në momentin që e ndjera ra në tokë e mbuluar në gjak. Sipas tij, bashkëshortja e ka ofenduar, shtyrë dhe e ka goditur në gjoks, duke bërë që ai të humbasë qetësinë.

“Ajo më foli ashpër dhe keq. Më shtyu në gjoks, duke kaluar para meje. Humba durimin, sepse po përpiqesha shumë për shëndetin e saj“, tha i akuzuari.

I pyetur në Gjykatë se pse e mbështolli trupin e saj me qilim, 61-vjeçari u përgjigj se nuk dëshironte që ta shihnin fëmijët teksa ai shkonte në polici.

Pavarësisht se ai deklaroi se ishte një akt i pafalshëm dhe i nxituar, mediat greke kanë publikuar deklaratën e motrës së viktimës e cila thoshte se prej kohësh çifti kishte problem pasi 61-vjeçari ishte xheloz.

“Ai ishte xheloz për të dhe e rrihte shpeshherë pasi besonte se e tradhtonte” – është shprehur motra e të ndjerës sipas mediave greke.

 


Të fundit

Vrau gruan me thikë, Gjyakata dënon shqiptarin me burgim të përjetshëm

Gjykata greke dënoi me burgim të përjetshëm një 61-vjeçar shqiptar, në qytetin Patra për vrasjen e gruas së tij....

 E rëndë, 60-vjeçari vetëvaret në pemë

Një 60-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në një pemë. Ngjarja ndodhi rreth orës 18:50, në fshatin Mustafakoç, në Baldushk. Burime zyrtare...

Plagosi me thikë 18-vjeçarin në Tiranë, ja çfarë dyshohet

Një 18-vjeçar ka mbetur i plagosur me thikë pasditen e sotme në Tiranë. Sipas informacioneve zyrtare, ngjarja ndodhi rreth orës 17:00, në rrugën “Myslym...

Anëtarësimi i Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit të OKB, Ruçi: Arritje kombëtare

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi iu është bashkuar reagimeve për zgjedhjen e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit të OKB. Gjatë fjalës së tij Ruçi tha...

Zihen kushërinjtë, njëri prej tyre qëllon me pushkë

Një sherr mes dy kushërinjve ka degjeneruar në përdorimin e armës së zjarrit. Ngjarja në fshatin Pogdorie, në Maliq. Sipas informacioneve nga Policia, mësohet se...

Lajme të tjera

Web TV