Përplasi të moshuarin me makinë, arrestohet 30-vjeçari në Durrës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një i moshuar është përplasur sot nga një makinë në Durrës

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë A. A., 30 vjeç, banues në Durrës, pasi ka aksidentuar një 86-vjeçar me inicialet R. D., ndërsa drejtonte mjetin tip “Volkswagen”. I moshuari ndodhet në spital nën  kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë Policia e Durrësit ka arrestuar një 45-vjeçar me iniciale I. H.,  banues në Durrës, pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet 14.5 gr lëndë narkotike e dyshuar marjiuanë, që u sekuestrua.

Po ashtu, në pranga është vendosur dhe  G. T., 46 vjeç pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.


Të fundit

Ndërtonin pa leje në Darzezë, policia e Fierit arreston 4 persona

Policia e Fierit ka arrestuar katër persona pasi kryenin ndërtime pa leje në plazhin e Pishë-Poros, në Darzezë. Në pranga...

Përplasi të moshuarin me makinë, arrestohet 30-vjeçari në Durrës

Një i moshuar është përplasur sot nga një makinë në Durrës Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë A. A., 30 vjeç, banues në Durrës,...

Transportonte ilaçe ilegalisht, arrestohet 30-vjeçari në Kakavijë

Policia Kufitare e Kakavijës ka goditur një rast të kontrabandës me medikamente mjekësore, duke sekuestruar një sasi të konsiderueshme ilaçesh të pashoqëruara me dokumentacionin...

Futbollisti danez humb ndjenjat në fushë/ Ja fotot që “përlotën” botën

Plagosja e mesfushorit danez, Kristian Eriksen në ndeshjen e tretë të këtij Kampionati Europian, ka tronditur mbarë botën. Futbollisti humbi ndjenjat ndërsa mjekët i bënë...

Epidemiologu për Covid-19: Zhdukja e plotë e sëmundjes nuk ka gjasa të ndodh

Eksperti i epidemiologjisë i intervistuar nga Euronews përjashtoi mundësinë e zhdukjes së COVID-19, por shtoi se sikurse gripet para pandemisë mund të bëhet një...

Lajme të tjera

Web TV