Zgjedhjet në PD/ Artan Hoxha “gozhdon” Bashën: Kam përshtypjen se do shkojë si me Olldashin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gazetari investigativ Artan Hoxha komentoi paraprakisht zgjedhet për kreun e PD të cilat u mbajtën sot.

Në një postim në rrjetet sociale Hoxha ka ironizuar Lulzim Bashën ku shprehej se po priste fitoren e tij.

Hoxha shprehu përshtypjen se kjo garë për Bashën do të shkojë si me Olldashin.

Duke pritur fitoren e Bashes… Sigurisht, sa e thelle do te jete, sepse nuk diskutohet si fitore. Kam pershtypjen se do shkoje si me Olldashin. Fiton Luli me 80% te pjesmarresve ne votim. Luli mos na zhgenje. Homologu tjeter Rama e fitoi “betejen” e tij dje, madje percolli per ne pension edhe Ruçin, qe kishte ne politike prej 1978-es…

Sigurisht nuk presim, qe Luli te percjelle ne pension Berishen, i angazhuar ne politike prej 1968-es”, ka shkruar Hoxha.

Mesa duket Hoxha ka qenë i saktë me parashikimin e tij pasi Basha ka rezultuar fitues me 81% të votave


Të fundit

Zgjedhjet në PD/ Artan Hoxha “gozhdon” Bashën: Kam përshtypjen se do shkojë si me Olldashin

Gazetari investigativ Artan Hoxha komentoi paraprakisht zgjedhet për kreun e PD të cilat u mbajtën sot. Në një postim në...

Dalin shifrat, në zgjedhjet në PD morën pjesë 54,5% e anëtarësisë! Lulzim Basha fitoi me 81% të votave

Lulzim Basha ka fituar zgjedhjet dhe do të drejtojë Partinë Demokratike edhe për një mandat tjetër 4-vjeçar. Basha ka marrë 32 800 vota ose...

Skandali/ Te njësia ku ka lindur Basha kanë votuar 111% e votuesve! Te njësia 4, kanë votuar 99.9%

Parregullsi të mëdha e kanë shoqëruar procesin e votimit për kreun e ri të Partisë Demokratike, por çudia ka ndodhur në zonën ku Lulzim...

Del rezultati paraprak, Basha kryeson me 80% të votave; tabela me rezultatet në secilin qytet

Teksa kanë mbetur edhe pak qendra për të dorëzuar rezultatin, deri tani, nga 33352 vota, Lulzim Basha ka marrë 26682 prej tyre, ose 80%...

Dalin rezultatet e para në Tiranë/ Ja sa vota kanë marrë Lulzim Basha dhe Agron Shehaj

Lulzim Basha duket se e ka fituar garën për kreun e ri të PD. Të paktën kështu sugjeron trendi i votave të numëruara deri...

Lajme të tjera

Web TV