Lulzim Basha zyrtarisht kreu i PD-së, ja sa vota mori

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sikurse pritej Lulzim basha është fitues i zgjedhjeve për kryetar të PD.

“Komisioni zgjedhor i PD sapo ka përmbyllur procesverbalin e përgatitjes dhe të deklarimit të rezultatit përfundimtar zyrtar. Kemi administruar 76 kutitë e 76 komisioneve të votimit në gjithë vendin, në prani të komisionit janë hapur një nga një kutitë, janë regjistruar të dhënat e dokumentuara në procesverbale. Nga procesverbalet e administruara në kuti rezulton që në të gjitha rastet, komisionerët natyrisht kanë firmosur dhe përfaqësuesit e kandidatëve në garë në të gjitha ato raste kur kandidatët kanë pasur atje përfaqësim. Bazuar në të dhënat zyrtare të procesverbaleve të futura në përllogaritje, rezulton se nga anëtarët e PD kanë votuar 41097 anëtarë, 413 vota të pavlefshme, 40684 vota të vlefshme, të ndara sipas kandidatëve në garë.

Për zotin Fatbardh Kadilli 781 anëtarë
Për Edit harxhin 983
Për zotin Agron Shehaj 6038 anëtarë
Për zotin Lulzim Basha 32882 anëtarë
Bazuar në këto të dhëna Komisioni zgjedhor i PD shpall zyrtarisht fitues të garës për kryetar të PD zotin Lulzim Basha.

 


Të fundit

Lulzim Basha zyrtarisht kreu i PD-së, ja sa vota mori

Sikurse pritej Lulzim basha është fitues i zgjedhjeve për kryetar të PD. “Komisioni zgjedhor i PD sapo ka përmbyllur procesverbalin...

Nis Samiti i NATO-s në Bruksel, Biden merr pjesë për herë të parë si president (Video)

Ka nisur sot samiti i NATO-s në Bruksel. I pranishëm në Samit për herë të parë si President i SHBA ishte dhe Joe Biden. Ky...

Aksidentoi 23-vjeçaren dhe i këputi këmbën, ‘arrest me burg’ për djalin e ish- zv. drejtorit të Policisë

Gjykata ka caktuar ditën e sotme masën “arrest me burg”, për 19-vjeçarin, Jehon Breçanin, djalin e ish-zëvendësdrejtorit të Policisë së Tiranës, Erzen Breçani. Aksidenti u...

Aeroplani ushtarak i prishur mbartet në shpinën e një Boeing 747, ndodh e papritura (Video)

Një aeroplan ushtarak c-17 është prishur në ajër. Në ndihmë i ka ardhur Boeing 747 duke bërë manovra. Aeroplanët janë ulur me sukses por kanë...

Akuzohet për organizatë kriminale dhe grabitje në Itali, arrestohet 41-vjeçari në Rinas 

Arrestohet në Rinas me qëllim ekstradimi drejt Italisë, Baftjar Qosja (Baftjar Skarra) 41 vjeç i kërkuar në Itali për grabitje me armë dhe pjesëmarrje në organizatë...

Lajme të tjera

Web TV