Me kokainë në makinë, arrestohet efektivi i policisë në Tiranë! Në pranga edhe dy shokët e tij (Emrat)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

3 persona janë arrestuar pranë rrugës së Kosovarëve në Tiranë, pasi u kapën me kokainë në makinë, ndërsa njëri prej tyre duhej të ishte nën masën e arrestit të shtëpisë.

Mes personave të arrestuar është edhe Elefterios Sullaj, oficer i patrullës së përgjithshme në komisariatin e policisë nr.2 në Tiranë. Dy të arrestuarit e tjerë janë miq të tij, Mikel Zhegu dhe Eris Tafa. Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin ishin përfshirë në shpërndarjen e drogave të forta.

Raportohet se Sullaj bënte ‘mburojën’ e shokëve të tij që i ndihmonte të shmangnin kontrollet e kolegëve të tij, madje shpesh herë bënte edhe rolin e shoferit teksa shpërndanin kokainë në zonën e  ish-Bllokut dhe zonën e Komunës së Parisit.

Arrestimi i tyre erdhi pas disa muajsh hetime të SPAK me metoda proaktive. Mikel Zhegu ishte në masën e arrestit të shtëpisë, pasi ishte dënuar për shpërndarje të lëndëve narkotike.


Të fundit

Pasi konfirmuan lidhjen, këngëtarja shqiptare fotografohet me futbollistin spanjoll (Foto)

Pak ditë më parë, këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira pranoi lidhjen e saj me futbollistin spanjoll, Alberto Botia. Ajo...

A ka raste me variantin Delta në Shqipëri? Flet ministrja Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se deri më tani në vendin tonë nuk është regjistruar asnjë rast i varianti të ri të COVID-19,...

Me kokainë në makinë, arrestohet efektivi i policisë në Tiranë! Në pranga edhe dy shokët e tij (Emrat)

3 persona janë arrestuar pranë rrugës së Kosovarëve në Tiranë, pasi u kapën me kokainë në makinë, ndërsa njëri prej tyre duhej të ishte...

Rama prezanton aplikantët e rinj që i bashkohen thirrjes ‘Gati për Shqipërinë’

Nismës "Gati për Shqipërinë" vijojnë që t'i bashkohen të rinj të arsimuar dhe të përgatitur profesionalisht, të cilët duan që të kontribuojnë për zhvillimin...

Dyshime për spiunazh në Shqipëri? Antiterrori survejon 5 çekë dhe 2 rusë, qëndruan gjatë stërvitjes së NATO-s dhe…

Drejtoria e Antiterrorit i kërkon Prokurorisë të hetojë nën dyshimet për spiunazh pesë shtetas çekë, të cilët qëndruan në Shqipëri për 10 ditë, kur...

Lajme të tjera

Web TV