Atletja amerikane rezulton pozitive për doping, përjashtohet nga lojërat Olimpike të Tokios

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Atletja e njohur amerikane Sha’Carri Richardson ka rezultuar pozitive për marijuanë dhe do të humbasë lojërat Olimpike të Tokios.

21-vjeçarja fitoi 100 metra provat olimpike të SHBA në Oregon në qershor dhe në fillim të këtij viti regjistroi rekordin më të shpejtë në histori.

“Mos më gjykoni, sepse unë jam një njeri, unë thjesht mund të vrapoj më shpejt se të tjerët”, tha ajo.

Testi pozitiv i atletes erdhi pas provave olimpike, ku ajo përfundoi garën për 10.86 sekonda.

 


Të fundit

Atletja amerikane rezulton pozitive për doping, përjashtohet nga lojërat Olimpike të Tokios

Atletja e njohur amerikane Sha’Carri Richardson ka rezultuar pozitive për marijuanë dhe do të humbasë lojërat Olimpike të Tokios. 21-vjeçarja...

Burri tenton të mbysë me litar të shoqen në Rrogozhinë, e reja i ikën nga duart

Një 35-vjeçare e identifikuar si G.Lika, banuese në Rrogozhinë i ka shpëtuar vdekjes pasditen e sotme. Mësohet se e reja është tentuar të varet...

Manastirliu qytetarëve : Sa më shumë të vaksinuar që t’i bëjmë ballë varianteve të reja të mundshme

Ndërsa procesi i vaksinimit vijon pa ndërprerë, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu vijon t'u bëjë thirrje qytetarëve që të vaksinohen për të qenë më...

Manjaku sulmon s*ksualisht 35-vjeçaren, e puth dhe i fut duart (Video)

Daily Mail shkruan se një i ri, ka ndjekur nga mbrapa një grua 35-vjeçare dhe e ka sulmuar atë seksualisht në New York. Siç shihet...

Ylli i Real Madridit ndjek këngëtaren shqiptare në rrjetet sociale

Dhurata Dora është një prej këngëtareve, fama e së cilës tashmë ka kaluar kufijtë shqiptarë. Gjatë gjithë kësaj kohe ajo ka ditur se çfarë...

Lajme të tjera

Web TV