Zjarr i pakontrollueshëm në Qipro/ Digjen banesat, evakuohen qindra banorë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në ishullin e Qipros një zjarr i pakontrollueshëm ka filluar që prej drekës dhe që nuk po kufizohet dot nga autoritetet.

Dhjetra fshatra janë evakuar deri më tani nga Limassoli ku nisi deri në Larnaka. Ndërkohë një 67-vjeçar është arrestuar pasi dyshohet se është zjarrvënësi.

Nuk mjaftojnë as kapacitetet qipriote për zjarrin, ndërkohë mediat greke raportojnë se rreth orës 21:00 mbërritën dhe avionët grekë në ndihmë të zjarrfikësve.

Të Dielën në mëngjes në ndihmë të vendit pritet të mbërrinë dhe avionët izraelitë si dhe ato italianë.

 


Të fundit

Zjarr i pakontrollueshëm në Qipro/ Digjen banesat, evakuohen qindra banorë

Në ishullin e Qipros një zjarr i pakontrollueshëm ka filluar që prej drekës dhe që nuk po kufizohet dot...

Njeriu i dytë më i pasur në botë jeton në shtëpi me qira, ja sa paguan

CEO i “Tesla”, Elon Musk, njeriu i dytë më i pasur në botë, pasuria e të cilit përllogaritet  në rreth 185 miliardë dollarë, zbuloi...

Tifozët danezë nuk stepen nga pandemia/ Festa e shfrenuar me alkool gjatë fitores me Çekinë (Video)

Tifozët nuk përmbahen më dhe pas një periudhe vërtet të vështirë pandemie duket se po i shfryjnë energjitë në Europian. Mendonim se tifozët më të...

Mitsotakis siguron qytetarët: Greqia nuk do të mbyllet përsëri për të mbrojtur disa të pavaksinuar

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis ka siguruar se Greqia nuk do të mbyllet më edhe nëse pandemia vijon ende. Mitsotakis thotë se nuk ka pse të mbyllet...

Getoar Selimi feston ditëlindjen, Marina Vjollca i bën urimin e ëmbël

Këngëtari i famshëm nga Kosova, Getoar Selimi feston ditëlindjen e 39-të sot dhe nuk ka munguar edhe një mesazh urimi publik nga bashkëshortja e...

Lajme të tjera

Web TV