Përmbyset mjeti me dru në Korçë, humb jetën Drejtori i Shërbimit Pyjor

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një aksident tragjik është shënuar në afërsi të fshatit Dushar në zonën e Lozhanit, ku për pasojë ka humbur jetën një person.

Një mjet tip IFE, i ngarkuar me lëndë drusore, brenda të cilit udhëtonin 5 persona është përmbysur dhe si pasojë ka humbur jetën Drejtori i Shërbimit Pyjor në Bashkinë e Maliqit.

Sipas informacioneve të marra, mësohet se 38-vjeçari, që ishte pasagjer, në momentin e aksidentit është hedhur nga mjeti për të shpëtuar por ky i fundit e ka zënë poshtë duke i marrë jetën.

Nuk dihen ende shkaqet e këtij aksidenti të rëndë, ndërkohë që policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje.

 


Të fundit

New York, reshjet intesive të shiut shkaktojnë përmbytje të mëdha

New York është përfshirë nga reshje të shumta të shiut, duke shkaktuar përmbytjet më të mëdha në 80 vitet...

Mblidhen 300 mijë firma, 12 korriku festë kombëtare nëse Anglia fiton Euro 2020

Tifozët e Anglisë kërkojnë që 12 korriku të shpallet festë kombëtare në Mbretërinë e Bashkuar, nëse “3 Luanët” arrijnë të triumfojnë në finalen ndaj...

Varianti Delta, Manastirliu: Kemi sinjale të pazakonta, mostrat do të dërgohen në Gjermani

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën me dije se kemi sinjale që varianti Delta i COVID të ketë mbërritur në Shqipëri. “Në Institutin e Shëndetit...

Përmbyset mjeti me dru në Korçë, humb jetën Drejtori i Shërbimit Pyjor

Një aksident tragjik është shënuar në afërsi të fshatit Dushar në zonën e Lozhanit, ku për pasojë ka humbur jetën një person. Një mjet tip...

Kryebashkiaku Veliaj takon mikun e madh të shqiptarëve

Kryebashkiaku Erion Veliaj e ka nisur ditën e sotme duke takuar një mik të madh të shqiptarëve. Bëhet fjalë pikërisht për Wesley Clark, Gjeneralin që...

Lajme të tjera

Web TV