Federata i përjashton nga kampionati, ja klubet italiane që rrezikojnë falimentimin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Federata italiane nuk i ka toleruar klubet me borxhe të mëdha dhe për këtë arsye, dy prej tyre janë përjashtuar nga kampionatet.

Kështu Chievo nuk do të marrë pjesë në Serie B, për shkak të borxheve të mëdha që disponon. Klubi ka bërë një kërkesë për t’u pranuar në kampionat, me situatën aktuale, por kjo nuk është pranuar nga drejtuesit e Federatës, të cilët nuk kanë ndërmend të bëjnë tolerime.

Të njëjtin fat ka pasur edhe Novara, e cila për të njëjtën arsye është përjashtuar nga Serie C. As këtyre nuk iu është pranuar kërkesa për falje. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, të dy këto klube po mendojnë falimentimin, pasi shihet si zgjidhja e vetme në këtë situatë ku ndodhen.


Të fundit

Federata i përjashton nga kampionati, ja klubet italiane që rrezikojnë falimentimin

Federata italiane nuk i ka toleruar klubet me borxhe të mëdha dhe për këtë arsye, dy prej tyre janë...

Përmbytjet në Europën Perëndimore/ Xhaçka: Zemra dhe mendja jonë shkon te të prekurit

Ministrja për Punët e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar pas situatës emergjente në Europën Perëndimore nga reshjet e dendura të shiut që kanë shkaktuar...

Arrestohet “vampiri” i Kenias/ Vrau 10 fëmijë dhe iu piu gjakun

Një i ri i quajtur “Vampir” ka rrëfyer vrasjen e dhjetë fëmijëve për 5 vjet resht dhe thithjen e gjakut të tyre. Masten Milimo Wanjala,...

Orinda Huta dhe Turjan Hysko bëhen prindër për herë të parë dhe zbulojnë emrin e veçantë të bebes

Pritjes së ëmbël i ka ardhur fundi. Orinda Huta dhe Turjan Hysko janë bërë prindër për herë të parë ditën e sotme. Lajmin e...

Britania e Madhe “lufton” obezitetin, takson sheqerin

Britania e Madhe mund të bëhet vendi i parë në botë i cili po i shpallë “luftë” obezitetit, duke taksuar sheqerin dhe kripën! Ky rekomandim...

Lajme të tjera

Web TV