Granit Xhaka 5 milionë euro “larg” Romës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Granit Xhaka drejt Romës. Pasi vendosi largimet e para, ka ardhur koha që Roma të mirëpresë nënshkrimin e dytë pas Rui Patricio. Negociatat për Granit Xhakën janë në detaje. Mesfushori zviceran po pret nga pushimet e tij tymin e bardhë që mund të mbërrijë shumë shpejt.

Roma ka vendosur të ndërmarrë një hap të vogël shtesë për të dorëzuar te Mourinho një nga objektivat e kësaj vere. Midis kërkesës fillestare nga Arsenali prej 20 milionë eurosh dhe ofertës së fundit nga Roma, 15, nuk janë shumë.

Xhaka mendohet të përfitojë 2.5 milionë euro neto në sezon me një kontratë 4 vjecare me bonuse. Tiago Pinto planifikon të dorëzojë Xhakën te Mourinho për fillimin e grumbullimit më 26 korrik, por nuk përjashtohet që Graniti të zvogëlojë pushimet e tij për t’u bashkuar me shokët e tij të ekipit në Trigoria më herët.

Zvicerani ka karakteristikat ideale për të bërë “Thiago Motta”-n e Romës dhe për të formuar çiftin përpara mbrojtjes me një mes Veretout dhe Cristante. Dhe ai mezi pret të punojë me Moun duke pasur parasysh shumë fjalë të ëmbla të shkëmbyera në distancë në vitet e fundit.

 


Të fundit

Granit Xhaka 5 milionë euro “larg” Romës

Granit Xhaka drejt Romës. Pasi vendosi largimet e para, ka ardhur koha që Roma të mirëpresë nënshkrimin e dytë...

Shpërthimi i bombolës në Velipojë/ Ndërron jetë 15-vjeçarja në Itali, vajza e madhe u përcoll sot në banesën e fundit

Shpërthimi i bombulës së gazit me 4 korrik në Velipojë, ndërron jetë në Itali dhe vajza e dytë e familjes Gjoka nga Gajushi i...

Gazetari i Reuters vritet nga Talibanët

Danish Siddiqui, gazetari i Reuters që fitoi një Çmim Pulitzer për ekspozimin e dhunës me të cilën përballen refugjatët Rohingya, është vrarë në përleshjet...

Përmbytjet shkatërrimtare në Europë/ IGJEUM jep njoftim për Shqipërinë: 5 ditët e ardhshme do të jenë me reshje dhe shkarkesa elektrike

Instituti i Gjeoshkencave Energjisë Ujit dhe Mjedisit njofton se gjatë 5 ditëve të ardhshme në Shqipëri parashikohet një mot me reshje dhe rrufe në...

 Zbardhet vendimi i Kushtetueses për Teatrin Kombëtar: Prona ka qenë publike dhe është shtetërore

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur të plotë vendimin për Teatrin Kombëtar, ku shfuqizoi ligjin special për të dhe pezulloi ndërtimin e teatrit të ri, por...

Lajme të tjera

Web TV