Confernece League/ Baseli i Xhakës dhe mposht Partizanin, bie keq edhe Shkupi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Basel shumë i fortë për Partizanin! Skuadra zviceriane ka likuiduar ekipin e Ilir Dajës me rezultatin e thellë 3-0 në Zvicër, teksa pas shtatë ditësh do të jetë ndeshja e kthimit në Tiranë.

Tepër e vështirë për të kuqtë.

Partizani rezitoi 43 minuta, para se Stocker të tundte rrjetën në, pas një rrëmuje në zonë, të cilën Baseli e shfrytëzoi në maksimum. Më pas në minutën e 54-t Baseli do të gjente edhe golin e dytë me një “perlë” të Arthur Cabral, i cili shënoi shumë bukur me roveshatë dhe fiksoi shifrat në 2-0.

Pas golit të pësuar Partizani rrezikoi në dy raste me Lucas Cardoso, por pa rezultat.

Më pas Zhegrova nisi “të vallëzojë” me topin dhe i shkoi pranë golit për zviceranët.

Gjithsesi rrjetën do e gjende një emër i njohur i kësaj ndeshje, Valentin Stocker, i cili shënoi të dytin personal dhe të tretin për Basel.

Me të njëjtin rezultat, 0-3, është mundur edhe një tjetër ekip shqiptar, Shkupi.

Skuadra e Maqedonisë së Veriut e pati tepër të vështirë ndaj portugezëve të Santa Clara.


Të fundit

Confernece League/ Baseli i Xhakës dhe mposht Partizanin, bie keq edhe Shkupi

Basel shumë i fortë për Partizanin! Skuadra zviceriane ka likuiduar ekipin e Ilir Dajës me rezultatin e thellë 3-0...

Si duhet të vinte pluralizmi? Zbulohet dokumenti i ’91-it i Ramiz Alisë

Kreu i Institutit për Studime Politike, Afrim Krasniqi ka zbuluar një dokument të vitit 1991, kur Partia e Punës në grahmat e fundit të...

“Nuk zë mend” kosovari që ‘fluturoi’ me 225 km/h me Lamborghini, ndalohet sërish në Shqipëri

Gara e çmendur me 225 km/h mes “Lamborghini-t” dhe “BMW-së” pak ditë më parë në autostradën Fier-Vlorë mori vëmendjen e të gjithëve. Menjëherë sapo u...

Skenë filmash/ Dy grabitësit largohen nga tarraca pasi ishin rrethuar nga policia, ja si u arrestua shqiptari

Një skenë si në filma aksion është zhvilluar mbrëmjen e së martës në Torino të Italisë. Dy persona, një prej tyre shqiptar, kishin hyrë në...

Zhgënjejnë kampionët/ Teuta mposhtet nga skuadra e Andorrës në Conference League

Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, me dy humbje përballë moldavëve të Sheriff Tiraspol, Teuta zhgënjeu edhe në ndeshjen e parë të , pasi...

Lajme të tjera

Web TV