Manchester City tundon Harry Kane me çmimin rekord 160 mln paund

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Harry Kane thuhet se do të realizojë dëshirën e tij dhe të largohet nga Tottenham në një transferim rekord të Premier League me 160 milion £ tek Manchester City.

Kane informoi Spurs për dëshirën e tij për të lënë veriun e Londrës në fillim të kësaj vere në kërkim të trofeve, me destinacionin e tij të preferuar për kampionët e Premier League te Pep Guardiola.

Presidenti i Spurs Daniel Levy deklaroi muajin e kaluar se ‘ajo që duan klubet e tjerë nuk është gjithmonë e mundur të arrihet’ kur fliste në faqen zyrtare të Tottenham mbi temën e lojtarëve që mund të jenë subjekt i ofertave në tregun e transferimeve.

Por The Sun pretendon se Levy ka rënë dakord të lejojë Kane të bashkohet me një rival të Premier League, me kapitenin e Anglisë që thuhet se do të fitonte 400,000 £ në javë në Etihad Stadium.


Të fundit

Manchester City tundon Harry Kane me çmimin rekord 160 mln paund

Harry Kane thuhet se do të realizojë dëshirën e tij dhe të largohet nga Tottenham në një transferim rekord...

Kanosi me hanxhar vëllanë, policia neutralizon dhe arreston 39-vjeçarin në Vlorë

Policia e Vlorës parandalon një ngjarje kriminale në familje. Njoftimi i policisë: Sekuestrohet një mjet prerës (hanxhar). Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë, pas njoftimit se në...

U lye me baltë para transmetimit duke pretenduar se po ndihmonte me pastrimin e qytetit nga përmbytjet, gazetarja pushohet nga puna

Një gazetare gjermane është pushuar nga puna, pasi u bënë publike imazhet e saj teksa ‘lyhej’ në baltë, para se të futej në transmetim...

Shqipëria e treta në Europë për nivelin e lartë të obezitetit te gratë

24.4% e grave në vend konsiderohen obeze, sipas Anketës Demografike dhe Shëndetësore të INSTAT, të vitit 2018, për grup-moshën 15-59 vjeç. Ky tregues matet me...

Sekuestrohen rreth 500 mijë euro në Muriqan, 56-vjeçari arrestohet në flagrancë

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar “Muriqani”, duke sekuestruar 494.785 euro, arrestohet në flagrancë poseduesi. Njoftimi i policis: Në vijim të punës për parandalimin,...

Lajme të tjera

Web TV