Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, qitësja kineze fiton medaljen e parë të arit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Garuesja e Kinës, Yang Qian ka fituar medaljen e parë të artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Të shtunën në ditën e parë të garave, Yang Qian fitoi të artën në qitje, në disiplinën 10 metra pushkë ajrore.

Ajo la prapa rusen Anastasiia Galashina.

Qian arriti rezultat prej 251.8 pikë, që është rekord olimpik. Si fituesja e parë e Lojërave të Tokios, medaljen Yang e mori nga presidenti i IOC-së, Thomas Bach.

Të fundit

Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, qitësja kineze fiton medaljen e parë të arit

Garuesja e Kinës, Yang Qian ka fituar medaljen e parë të artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Të shtunën...

Përplasen dy makina në Durrës, humb jetën një grua

Një aksident i rëndë me vdekjen e një personi ka ndodhur pak më parë në Hamallaj të Durrësit. Durrës/Informacion paraprak Më datë 24.07.2021, rreth orës 10:00,...

Tmerrohet adoleshentja, përplaset me një pulëbardhë në një park argëtues

Një adoleshente u frikësua jashtëzakonisht shumë kur u ndesh me një pulëbardhë në mes të 'fluturimit' të udhëtimit të rrufeshëm të quajtur 'Slingshot' në...

U kap me kanabis në makinë, arrestohet djali i Azem Hajdarit dhe shoku i tij

Arrestohet djali i vogël i Azem Hajdarit. 23-vjeçari që mban emrin e të atit u shoqërua ditën e djeshme në Komisariat pasi në makinën...

Optike kritike sfiduese e humorit vulgar e banal

– tekst i ripunuar - Nga Mexhit Prenci 1-Humori vulgar e banal, ka pushtuar skenat teatrore & portalet televizive. Qasja për të bërë humor me hundën...

Lajme të tjera

Web TV