I mbijetoi aksidentit të frikshëm në Kroaci, shpërthen në lot teksa tregon momentin nga përplasja (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Fidan Hajdari i cili arriti të shpëtoi i gjallë nga aksidenti tragjik në Kroaci ka treguar tmerrin që përjetuan derisa autobusi po përplasej.

Hajdari ka thënë se në momentin kur ndodhi aksidenti kishte qenë në gjumë dhe se gjithçka kishte ndodhur shumë shpejt.

“Vetëm kam udhëtu, nuk e kam pasë askënd të familjes. Rasti ka ndodhur në 6 në mëngjes, shumica kemi qenë në gjumë, ka ndodhur një aksident shumë i shpejtë. Arsyet e aksidentit është mirë me i dhënë policia, unë për vete kam qenë në gjumë nuk mund të supozojë”, ka thënë Hajdari.

Mes lotësh ai tregon se disa nga trupat e viktimave i kishin larguar vetë dhe shton se pamjet ishin shumë të rënda.

“Më ka dalë gjumi, e kam pa që jemi duke u përplasur por se kemi pritur që ka me qenë kaq tragjik. Fati që kemi shpëtuarshumica, fati i keq është që 10 prej neve nuk ia kanë dalë. Autoritetet kroate i kisha falenderu kanë bërë një punë shumë të mirë”, tha Hajdari për mediumin kroat sbplus.hr.

“Kam qenë në pjesën e mesme të autobusit në katin e sipërm. Po, shumicën prej tyre i kemi largu vetë trupat… E kam lajmëru familjen, janë informu edhe prej mediave”, shtoi ai.


Të fundit

I mbijetoi aksidentit të frikshëm në Kroaci, shpërthen në lot teksa tregon momentin nga përplasja (Video)

Fidan Hajdari i cili arriti të shpëtoi i gjallë nga aksidenti tragjik në Kroaci ka treguar tmerrin që përjetuan...

Stuhia e rërës “pushton” Kinën, autoritetet në alarm: Ndalohen fluturimet dhe evakuohen banorët (VIDEO)

Qielli i gjithi i kuq, ndërsa një stuhi e madhe rërë përshkroi të gjithë vendin. Me këto pamje janë zgjuar mëngjesin e sotëm qytetarët e...

Sulmoi me thikë 5 persona në xhami/ Nikolli i shpëton burgut, Imami: Viktima e radhës mund të jetë familjar i prokurorit

Muaj më parë Rudolf Nikolli tronditi mbarë opinionin publik shqiptar pasi plagosi 5 besimtarë myslimanë në xhaminë "Dine Hoxha" me thikë. Ndërkohë, pak më parë...

Aksidenti në Kroaci/ Kurti: Mirëqenia jonë varet shumë nga mërgata, tragjedia e rëndë për të gjithë popullin shqiptar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për media pasi ka vizituar të plagosurit në aksidentin që mori jetën e 10 emigrantëve në Slavenski...

Identifikohen dy viktima nga tragjedia në Kroaci, nënë e bijë nga Gjakova vdiqën së bashku në aksident

10 shqiptarë nga Kosova vdiqën tragjikisht në një aksident të rëndë komunikacioni mëngjesin e së dielës në autostradën Bregana-Lipovac afër Slavonski Brod në Kroaci,...

Lajme të tjera

Web TV