I dashuri e hodhi nga shkëmbi! Mediat Greke: Një shqiptar e nxori kufomën nga deti, donte ta ndihmonte

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ngjarja e cila tronditi Greqinë disa ditë më parë, pas vrasjes tragjike të 20-vjeçares Caroline nga bashkëshorti i saj pilot. Garyfallie, u vra nga i dashuri i saj, policia greke arrestoi autorin e ngjarjes.

Ai ka pranuar se ka pasur debate me të dashurën prej disa ditësh, duke thënë se debati i fundit ka përfunduar në tragjedi. Konflikti mes dy të rinjve ka nisur në makinë dhe në nerva i sipër 30-vjeçari ka nxjerrë mjetin nga rruga, dhe kur e dashura e tij nga dalë prej aty, ai e ka shtyrë, duke e hedhur nga shkëmbi.

Gazetat greke shkruajnë ditën e sotme se shtetasi shqiptar Dashamir P. , një banor i Folegandros, i cili nxitoi të ndihmonte për të marrë trupin e Garyfallia.

Sipas tij, ai ishte duke shkuar për të punuar në zonën e Lygaria kur pa njerëz të mbledhur në rrugë. “Pyeta se çfarë ndodhi dhe ata më thanë se një makinë kishte rënë nga mali dhe se ishte një kufomë në det. Nga lart dukej sikur ishte gjallë, mbase nga dallgët. Ne menjëherë zbritëm për të ndihmuar. Unë u hodha në det me dy persona të tjerë sepse nuk mund ta tërhiqja vetëm. Të dy po e mbanin për kokë dhe unë po e shtyja të dilte në breg. Sapo e nxorëm, erdhi mjeku dhe u përpoq ta kthente në jetë por pa sukses. Unë prita atje derisa erdhi një varkë për ta marrë atë “.


Të fundit

I dashuri e hodhi nga shkëmbi! Mediat Greke: Një shqiptar e nxori kufomën nga deti, donte ta ndihmonte

Ngjarja e cila tronditi Greqinë disa ditë më parë, pas vrasjes tragjike të 20-vjeçares Caroline nga bashkëshorti i saj...

Vrasja në Klos, policia zbardh ngjarjen: Arrestohen nënë e bijë, bashkëpunuan dhe goditën me sende të forta 48-vjeçarin

Policia ka zbardhur vrasjen e 48-vjeçarit Ylber Elezi duke cilësuar si autore nënë e vajzë. Sipas njoftimit zyrtar, nënë e bijë bashkëpunuan me njëra-tjetrën dhe...

“Babi, ku është mami?”/ Historia tragjike e nënës që vdiq në aksidentin në Kroaci

Të dërrmuar, me lot në sy, por me pak fije shprese në fytyrë, kështu duken rreth 30 anëtarët e familjeve dhe të afërmit e...

Gjonaj në Londër, firmoset marrëveshja për transferimin e të burgosurve shqiptarë

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, po zhvillon një vizitë pune në Londër, prej ku ka firmosur edhe marrëveshjen për transferimin e të burgosurve. Kjo marrëveshje...

I prangosur, shoferi i autobusit që e zuri gjumi në timon dërgohet para prokurorit

Shoferi i autobusit që shkaktoi ditën e djeshme aksidentin tragjik në Kroaci, është parë sot duke shkuar në prokurori, i prangosur dhe i shoqëruar...

Lajme të tjera

Web TV