test

E rëndë/ Nipi vrau dhe fshehu prej muajsh trupin e 69-vjeçares për t’i marrë pensionin  

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinion public në Janinë ku një 69-vjeçare u gjet e vdekur brenda një bagazhi në shtëpinë e saj nga policia.

Policia kuptoi se 69-vjeçarja kishte kohë që nuk jepte shenja jete në Pogoni ku jetonte.

Ajo kontrolloi shtëpinë e saj duke gjendur trupin e pajetë në një bagazh të mbyllur në bodrum.

Në pranga u vendos nipi i saj 55-vjeçar pasi 34 pilula pa recetë u gjetën në shtëpinë ku jetonte me tezen e tij  69-vjeçare. Hetimi identifikoi edhe trupin e tezes së tij, si rezultat i së cilës u ngrit një çështje kundër tij për vrasje me dashje.

Sipas policisë, 56-vjeçarja, tezja e tij kishte vdekur në dhjetëditëshin e dytë të majit nga shkaqe patologjike dhe, duke dashur që ai të vazhdonte të merrte pensionin e saj, e fshehu trupin e saj në bodrum.

Sipas informacioneve, nipi i saj 56-vjeçar e kishte vendosur trupin në një cantë dhe e kishte mbyllur  me ngjitës që përdoret për pllaka me qëllim që të pakësonte erën e keqe.

Vihet re se ekspertiza mjeko-ligjore tregoi se vdekja e gruas ka ndodhur 2-3 muaj më parë, ndërsa për shkak të prishjes së avancuar të trupit, nuk janë përcaktuar shkaqet e sakta të vdekjes së 69-vjeçares.

Nën Drejtoria e Sigurisë në Janinë, e cila kreu hetimin paraprak, ka urdhëruar një ekspertizë mjeko-ligjore, ndërsa personi i arrestuar do të dërgohet në Prokurorinë Publike të Janinës.

 

Të fundit

10% më të lartë se mesatarja, ja kush është shteti me refuzimin më të lartë të vizave

Sipas një studimi të Henley & Partners, Afrika përballet me normat më të larta të refuzimit të vizave për...

Samiti i Paqes për Ukrainën, Spiropali takohet në Zvicër me zv.Presidenten e SHBA-ve

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është takuar me Zv.Presidenten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris. Takimi është zhvilluar në...

Trump me deklarata të forta ndaj Zelenskyt: Shitësi më i madh në histori

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është "shitësi më i madh në histori. Sa herë që vjen në këtë vend ai largohet me 60 miliardë dollarë....

Udhëheqësit botërorë në Samitin e Paqes për Ukrainën që mbahet në Zvicër, ç’do ndodhë?

Udhëheqësit botërorë në samitin e paqes në Ukrainë që po mbahet në Zvicër, pritet të miratojnë një deklaratë që riafirmon integritetin territorial të Kievit. Më...

Sot Kurban Bajrami, Kryetarja e Kuvendit uron besimtarët: Sakrificën në emër të besimit

Kryetarja e parlamentit të Shqipërisë Lindita Nikolla ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Nikolla shprehet ndër të tjera që sakrificën në emër...

Lajme të tjera

Web TV