Ende aktiv zjarri në Mamurras, rrezikohen banesat

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vatrat e zjarrit nuk dinë të ndalen në këto ditë të nxehta vere. Një vatër e fuqishme zjarri është aktivizuar në Mamurras. Zjarri sipas banorëve rrezikon edhe banesat. Zjarrfikëset ndodhen në vendin e ngjarjes.

Situata me zjarrin në Mamurras te Kurbinit vijon të jetë mjaft e vështirë. Flakët po përparojnë, të favorizuara edhe nga temperaturat e larta. Aktualisht në lagjen

 

“Demokracia” në Mamurras, zjarri po vijon të përhapet në sipërfaqe me pisha e shkurre. Ndërkohë mësohet se në zonën e Mamurrasit ka edhe një vatër tjetër në fshatin Shpërdhet. Forcat zjarrfikëse po punojnë për të bërë të mundur shuarjen e tyre. Nga zjarri janë 5 banesa që rrezikohen, ndërsa janë dy zjarrëfikëse që po mundohen për vënine nën kontroll të flakëve.

 

Deri tani, rreth 10 hektar pyll janë në flakë, dhe zjarri po përparon dre


Të fundit

Ende aktiv zjarri në Mamurras, rrezikohen banesat

Vatrat e zjarrit nuk dinë të ndalen në këto ditë të nxehta vere. Një vatër e fuqishme zjarri është...

Misteri i tërheqjes në dashuri, ja katër ligjet

Ekziston një gjë e tillë si ligjet e tërheqjes në marrëdhëniet e dashurisë. Ky fakt sugjeron që mënyra se si lidheni me një person...

Balla apel qytetarëve: Duke u vaksinuar mbrojmë veten dhe njerëzit e dashur

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të pavaksinuar që të shkojnë sa më parë...

Osmani nderon me medalje ari djalin e Joe Biden

Presidentja Vjosa Osmani ka nderuar ditën e sotme me një medalje Nderi pas vdekjes, djalin e presidentit amerikan Joe Biden, Beau Biden. Presidentja Vjosa...

“Tokio 2020”/ Rama përgëzon Luiza Gegën për kualifikimin në Olimpiadë: Respekt kampione!

Luiza Gega ka hyrë në historinë e sportit shqiptar, duke u kualifikuar për herë të parë në një finale të atletikës në Lojërat Olimpike...

Lajme të tjera

Web TV