Policia zbulon 400 rrënjë kanabis në pyllin e Gramshit, në pranga inspektori i pyjeve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

2 raste të kultivimit të kanabisit janë goditur ditën e sotme në  Gramsh. Burime zyrtare bëjnë me dije se Policia ka konstatuar 400 rrënjë kanabisi në 2 parcela të cilat po kultivoheshin në pyje të zonës së Gramshit. Përkatësisht kanabisi gjetur në fshatin Vidham dhe Lemnush.

Si pasojë e kapjes së lëndës narkotike, mësohet se ka rënën në pranga Inspektor i Shërbimit Pyjor në Bashkinë e Gramshit, i cili është identifikuar si Atnand Zaim, 52 vjeç. Ndaj inspektorit rëndon akuza për veprën penale  “Shpërdorim detyre”.

Ndërkaq janë vënë nën hetim 2 kryepleqtë, Ardit Braçi, kryeplak i fshatit Vidhan dhe Bedri Jonuzaj, kryeplak i fshatit Lemnush. Të dy kryepleqtë janë akuzuar për shpërdorim detyre.

“Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gramsh bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. Z., 52 vjeç, banues në Gramsh, me detyrë inspektor i Shërbimit Pyjor në bashkinë Gramsh, si dhe kanë proceduar penalisht në gjendje të lirë shtetasit: A. B., me detyrë kryeplak i fshatit Vidhan dhe B. J., me detyrë kryeplak i fshatit Lemnush, Gramsh”, shkruhet në njoftimin e Policisë.

 


Të fundit

Policia zbulon 400 rrënjë kanabis në pyllin e Gramshit, në pranga inspektori i pyjeve

2 raste të kultivimit të kanabisit janë goditur ditën e sotme në  Gramsh. Burime zyrtare bëjnë me dije se...

Nora Istrefi publikon fotot me bikini nga pushimet, “çmenden” fansat

Këngëtarja e dashur për publikun shqiptar, Nora Istrefi, ka nisur pushimet. Ajo ka publikuar foto në rrjete sociale, ku shihet në breg të detit së...

Anija me emigrantët e paligjshëm tejkaloi peshën, shpëtohen mbi 700 persona

Më shumë se 700 persona janë shpëtuar teksa kanë tentuar të kalojnë Mesdheun me anije gjatë fundjavës, ka njoftuar grupi për ndihmë, SOS Mediterranee. Grupi...

Filipi i Maqedonisë mund grekët dhe mbizotëron në More dhe Egje

Më 2 gusht 338 pes – një ushtri e Maqedonisë e kryesuar nga Filip II mundi forcat e bashkuara të Athinës dhe Tebës, në...

Filippa Lentzos: “Kapaciteti për të zhvilluar armë biologjike do të rritet pas pandemisë”

Filippa Lentzos (Bergen, Norvegji, 1977) është eksperte mbi kërcënimet biologjike nga King's College London dhe Instituti Ndërkombëtar i Kërkimit të Paqes në Stokholm dhe...

Lajme të tjera

Web TV