Gëzuar ditëlindjen! Biden uron Barack Obamën: Jam krenar të thërras vëlla

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-presidenti i SHBA, Barack Obama ka festuar sot 60-vjetorin. Nuk ka munguar as urimi i mikut të tij presidentit aktual Joe Biden. Presidenti Amerikan shkruan “Jam krenar të thërras vëlla, jam mirënjohës për shërbimin tuaj vetëmohues ndaj këtij komb”.

Pas polemikave në lidhje me rritjen e infeksioneve Covid, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara ka vendosur të anulojë festën e madhe në ishullin e Martha’s Vineyard me rreth 700 njerëz, përfshirë mysafirë dhe personel shërbimi. Festimet do të jenë të kufizuara për familjen dhe miqtë e ngushtë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by President Joe Biden (@potus)


Të fundit

Gëzuar ditëlindjen! Biden uron Barack Obamën: Jam krenar të thërras vëlla

Ish-presidenti i SHBA, Barack Obama ka festuar sot 60-vjetorin. Nuk ka munguar as urimi i mikut të tij presidentit...

Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Durrës, plagosen çifti i bashkëshortëve dhe dërgohen me urgjencë në spital

Një 54-vjeçar dhe bashkëshortja e tij janë plagosur mbrëmjen e sotme në Durrës, si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit në banesën e...

Zjarri rrezikoi banesat e tyre në Gjirokastër, banorët: S’rrimë dot në këmbë, do kishim vdekur se na bllokoi tymi

Në Shqipëri, zjarret vazhduan edhe sot për të dhjetën ditë në Vlorë, Gjirokastër, Shkodër, Pukë, Dibër dhe Elbasan. Forca të shumta ushtarake po punojnë...

Rritja e rasteve me COVID-19 në Shqipëri, Manastirliu: Tregues se vaksinimi nuk pret

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se rritja e rasteve me COVID-19 në Shqipëri tregon se vaksinimi nuk pret. Ajo ripërsërit thirrjen që në këtë...

Automotoparku shqiptar do të materializohet nën kujdesin e Federatës Ndërkombëtare të Automobilizmit, Balla: Hap historik!

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaron se Automotoparku i parë shqiptar, i cili po projektohet për t’u ndërtuar në Elbasan,...

Lajme të tjera

Web TV