Mbyllet mandati “Rama 2”, Braçe njofton largimin nga posti i zv/kryeministrit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në ditën e fundit si zv/kryeministër në qeverinë “Rama 2”, Erion Braçe ka zgjedhur tërmetit e nëntorit të vitit 2019 për ta vënë në krye të sfidave në detyrën që mbajti në këtë mandat, duke njoftuar kështu largimin.

Në një status në rrjetet sociale, Braçe ka ndarë një moment ku bashkë me ish-presidentin e Kosovës Hashim Thaçi vizitoi zonat e prekura nga tërmeti në Thumanë ndërsa toka vazhdonte të dridhej.

“Ka një fund…”, thotë Braçe i cili tashmë ashtu si pjesa tjetër e socialistëve do të presë vendimin e kreut socialist Edi Rama për shpalljen e qeverisë së re që përpos ministrave dhe një kryesie aktive do të ketë edhe stola rezervë për energjizimin e skuadrës.

Braçe shton se është i nderuar që ka shërbyer për njerëzit në nevojë në ditët më të vështira gjatë 24 viteve të fundit. “Ka një fund! I nderuar që shërbeva për njerëzit në nevojë, në ditët e tyre më të vështira në 24 vitet e fundit”, shkruan ai.


Të fundit

Mbyllet mandati “Rama 2”, Braçe njofton largimin nga posti i zv/kryeministrit

Në ditën e fundit si zv/kryeministër në qeverinë “Rama 2”, Erion Braçe ka zgjedhur tërmetit e nëntorit të vitit...

SHBA thyen rekord, regjistrohet numri më i lartë të grave që udhëheqin vendin

Një numër historik grash po udhëheqin aktualisht shtetet amerikane, pas marrjes zyrtarisht sot të detyrës së Guvernatores së Nju Jorkut nga Kathy Hochul. Ky...

Qeveria jep 33 milionë lekë për Emergjencat Civile

Në mbledhjen e fundit të qeverisë “Rama 2”, Këshilli i Ministrave ka miratuar një shtesë fondi prej 33 milionë lekësh për Emergjencat Civile. Shuma...

Publikohet traileri dhe titulli i “Matrix 4”

Filmi “Matrix” është kthyer me të vetmin titull që do t’i përshtatej pas dy titujve të mëparshëm: “Ripërsëritja e Matrix” dhe “Revolucioni i Matrix”. “Matrix...

Vajzat bllokuan trafikun në Astir duke bërë video për TikTok, gjobitet shoferja 21-vjeçare pa patentë

Gjobitet dhe shoqërohet në komisariat 21 vjeçarja që bllokoi dje trafikun në Astir bashkë me shoqet e saj për të bërë video për TikTok. Njoftimi...

Lajme të tjera

Web TV