Dhunoi dhe plagosi dy persona, arrestohet efektivi i FNSH-së në Tiranë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Drejtoria Rajonale e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat Tiranë ka arrestuar këtë të premte inspektorin e policisë S.H., 50 vjeç, me detyrë Trupë Operacionale në Repartin e Ndërhyrjes së Shpejtë Tiranë, i dyshuar për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”, parashikuar nga neni 88/1 i Kodit Penal. Sipas policisë, arrestimi i tij u krye pas kallëzimit të shtetasve A. LL., dhe R. LL., si dhe të dhënave dhe fakteve të administruara nga kryerja e hetimeve paraprake.

Konkretisht, në orët e vona të mbrëmjes së datës 26.08.2021, punonjësi i policisë S.H. (jashtë detyre) është përfshirë në një konflikt fizik me kallëzuesit dhe si pasojë e veprimeve të dhunshme, për shkak të intimidimit me anë të uniformës së Policisë, ai i ka shkaktuar dëmtime të konsiderueshme shtetasit A.LL., 53 vjeç, si dhe frakturë në krah, shtetasit R.LL., 15 vjeç.


Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për hetime të mëtejshme.

Të fundit

Drejtuesi humb kontrollin e mjetit përplaset me murin/ Ndërron jetë38-vjeçari, plagoset pasagjeri

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin e vjetër Lezhë-Milot, ku një mjet ka humbur...

Sulmi amerikan me dron, Pentagoni sqaron: U vranë dy figura të larta të ISIS

Pentagoni thotë se dy figura të larta të ISIS u eliminuan gjatë sulmit me dron në Afganistan. Më parë u pretendua se ishte eliminuar...

Grabitën dhe dhunuan 76-vjeçarin në Greqi, në pranga dy të rinjtë shqiptarë

Dy të rinj shqiparë janë arrestuar si autorë të një grabitjeje në banesën e një të moshuari në Halkidiki të Greqisë. Njëri 23-vjeç dhe tjetri 26-vjeç, dy...

Mahnit “Muzeu nënujor” në Qipro, shihni skulpturat (foto)

Artisti që krijoi parkun e parë skulpturor nënujor në botë sapo zbuloi projektin e tij të fundit, një pyll spektakolar në brigjet e plazhit...

U konfliktuan për burimin e ujit/ Përplasi 72-vjeçarin me makinë dhe e plagosi me armë gjahu, arrestohet i riu

E përplasi me makinë dhe më pas e plagosi më armën e gjahut pas sherrit për burimin e ujit, arrestohet autori. Në pranga Frederik...

Lajme të tjera

Web TV