Real Madrid fiton duelin me PSG, firmos me talentin francez

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në pamundësi për të firmosur me Kylian Mbappe, Reali i Madridit ka bërë një goditje surprizë në ditën e fundit të merkatos së verës duke afruar mesfushorin francez Edoardo Camavinga nga Rennes.

18-vjeçari kishte vetëm një vit kontratë me klubin e Rennes dhe këta të fundit për të mos e humbur me parametër zero vendosën ta shisnin te Los Blancos për 30 milionë euro plus bonuset.

Camavinga ka firmosur deri në vitin 2027 me Realin e Madridit ndërkohë që largohet nga Rennes me 96 paraqitje në total në të gjitha kompeticionet 6 gola dhe 5 asiste.


Të fundit

Real Madrid fiton duelin me PSG, firmos me talentin francez

Në pamundësi për të firmosur me Kylian Mbappe, Reali i Madridit ka bërë një goditje surprizë në ditën e...

Mbi 1 mijë raste ditore me COVID-19 në Shqipëri, Manastirliu apel qytetarëve: Mos neglizhoni vaksinimin anti-covid

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se qytetarët nuk duhet të neglizojnë vaksinimin anticovid teksa shifrat e COVID-19 vijojnë të rriten. Teksa sot u shënuan...

“Njerëz mikpritës”, studentja refugjate afgane flet për BBC nga Shqipëria: Po kujdesen për ne në mënyrë të shkëlqyer

Studentja refugjate afgane, Nikhbath e ftuar në një lidhje live për BBC World News ka treguar pritjen që i është bërë asaj dhe bashkëkombasve...

E rëndë/ Mbytet në plazhin e Shëngjinit një pushues nga Kosova

Një pushues nga Kosova është mbytur në plazhin e Shëngjinit pasditen e sotme. Me një njoftim për mediat, Policia bën me dije se ngjarja...

Tmerret në Afganistan/ Save the Children: Prej 20 vitesh, një fëmijë vritet ose gjymtohet çdo 5 orë

OKB ka ngritur alarmin se 10 milionë fëmijë afganë kanë nevojë të madhe për ndihmë humanitare, ndërsa UNICEF ​​po bën thirrje për rreth 200...

Lajme të tjera

Web TV