Shkaktoi aksidentin tragjik me 11 viktima në Kroaci, gjykata merr vendimin për shoferin nga Kosova

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjykata në Kroaci ka vendosur të shtyjë me dy muaj afatin e paraburgimit për shoferin e autobusit me pasagjerë shqiptarë nga Kosova që doli nga rruga në Kroaci duke shkaktuar 10 viktima.

Avokati i tij, Igor Cisper tha se vendimi u mor nga gjykata për shkak të mundësisë së arratisjes së shoferit, shkruan mediumi kroat ’24 Sata’.

Mediumi ka kontaktuar avokatin Cisper, i cili njoftoi se i ofroi garanci gjykatës një shumë prej rreth 15 mijë euro për mos-arratisjen e shoferit. Ai se klienti i tij nuk po ndihet mirë.

“Ne ofruam garanci prej 100,000 kuna (13,300 euro) por gjykata nuk e pranoi shumën. Klienti im bisedon me familjen e tij në Kosovë çdo ditë, por nuk është aspak të mirë”, tha ai.

Avokati theksoi se janë në pritje të një ekspertize të trafikut, në mënyrë që të vërtetohen më tutje faktet.

Në autostradën e Slavonski Brodit, autobusi që po vinte nga Gjermania dhe destinacion kishte Kosovën, pësoi vetaksident, ku mbetën të vdekur 10 kosovarë dhe 45 prej tyre pësuan lëndime trupore.


Të fundit

Shkaktoi aksidentin tragjik me 11 viktima në Kroaci, gjykata merr vendimin për shoferin nga Kosova

Gjykata në Kroaci ka vendosur të shtyjë me dy muaj afatin e paraburgimit për shoferin e autobusit me pasagjerë...

Tentoi të korruptojë policët kufitarë, procedohet penalisht senegalezi në Pogradec

Një 22-vjeçar është proceduar penalisht pasi në doganën e Qafë Thanës ka tentuar të korruptojë një punonjës policie. Bëhet me dije se është proceduar penalisht...

Do ekzekutonin anëtarin e një bande në Durrës/ 3 “vrasësit me pagesë” mbyllin gojën

Tre të arrestuarit në Durrës, të dyshuar si vrasës me pagesë, kanë mbyllur gojën në polici, duke mos treguar se kush ishte shënjestra e...

“Kam qenë në një marrëdhënie abuzive”, Dafina Zeqiri rrëfen historinë personale: Ju nuk më njihni

Dafina Zeqiri është një ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, jo vetëm për këngët që gjithmonë janë hite, por edhe pej stilin...

Taulant Balla merr dozën e dytë të vaksinës anti-Covid dhe u bën thirrje studentëve: Bëni vaksinën dhe zhvilloni mësimin normalisht

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla sot ka marrë dozën e dytë të vaksinës kundër Covid-19. Balla së bashku me disa studentë janë...

Lajme të tjera

Web TV