Lindita Nikolla mban fjalën si kryetare Kuvendi, opozita godet tavolinat me duar dhe largohet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Opozita nuk ka qëndruar që të dëgjojë fjalën e parë të Lindita Nikollës si kryetare Kuvendi. Të gjithë së bashku, teksa Nikolla ka marrë fjalën kanë goditur me duar tavolinat në Kuvend duke shkaktuar shumë zhurmë. Më pas e gjithë opozita ka braktisur Kuvendin.

‘Të dashur qytetarë shqiptarë. Të nderuar deputetë dhe deputete është nder të jem këtu para popullit shqiptar. Është një nder që nuk thuhet dot me fjalë. Fjalët do t’i kursej me sa të mundem që t’ja lë kohës që do kemi së bashku.’- tha Nikolla.


Të fundit

Lindita Nikolla mban fjalën si kryetare Kuvendi, opozita godet tavolinat me duar dhe largohet

Opozita nuk ka qëndruar që të dëgjojë fjalën e parë të Lindita Nikollës si kryetare Kuvendi. Të gjithë së...

Lindita Nikolla zgjidhet kryetare e Kuvendit të republikës së Shqipërisë

Me 79 vota pro dhe 4 vota kundër, në krye të Parlamentit është zgjedhur Lindita Nikolla, e cila u propozua nga kryeministri Edi Rama...

Irina Shayk bën ndryshimin drastik në pamje, harroni flokët e gjata

Modelja, 35 vjeç, nisi Javën e Modës në New York me zhurmë, ajo u shfaq me një prerje të shkurtër ‘bob’ të mërkurën. Veshja e...

Votimi për kryetaren e Kuvendit/ Rama mbledh fletët e grisura nga opozita, Rushaj i derdh sërish në tokë

Opozita i grisi fletët e votimit për kryetaren e Kuvendit, ndërsa nga Edi Rama u ngrit dhe i mblodhi ato në një qese. Kjo...

Demokratët grisën fletët e votimit për zgjedhjen e kryetares së Kuvendit, Rama i mbledh dhe i fut në qese

Vendimi i parë i PD në Kuvendin e ri është bojkoti i zgjedhjes së kryetares së Kuvendit. Të gjithë deputetët e PD me radhë kanë...

Lajme të tjera

Web TV