Parashikimi i motit, java nis me diell dhe rritje temperaturash

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 13°C në 23°C, në zonat e ulëta nga 21°C në 30°C dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 31°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 12°C në 24°C dhe në zonat e ulëta nga 15°C në 28°C.


Të fundit

Parashikimi i motit, java nis me diell dhe rritje temperaturash

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë...

10 arsye pse Basha dhe Berisha janë të dy me faj

Vera e re në fuçinë e vjetër Beteja Berisha-Basha me fundin politik të një miqësie 16-vjeçare që ndau pushtet dhe opozitë. Hija e rëndë e...

Horoskopi për ditën e hënë, 13 shtator 2021

Dashi Nuk keni pse të rrezikoni, por megjithatë do ta bëni. Lidhja e nesërme Diell-Pluton do ju inkurajojë të rrezikoni edhe më shumë, veçanërisht në...

Rama takim me rektorët: Gati të hedhim hapin e madh për arsimin e lartë

Arsimi i lartë do të jetë një nga prioritetet e mandatit të tretë të qeverisë. Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar mbrëmjen e sotme një...

Lajme të tjera

Web TV