Prej dy javësh në intubim, humb jetën nga Covid-19 fizioterapisti i Kombëtares kuqezi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ylli Mihali, fizioterapisti i kombëtares shqiptare të futbollit ka ndërruar jetë si pasojë e COVID. Prej dy javësh i intubuar në spital, fizioterapisti i kombëtares shqiptare nuk ka arritur që të fitojë betejën me sëmundjen e rëndë. Ylli Mihali, 55-vjeç ishte pjesë e kombëtares shqiptare të futbollit prej 27 vitesh. Mihali ishte i vaksinuar me dy dozat e vaksinës ‘Pfizer’, ndërkohë që nuk dihet nëse ka pasur sëmundje të tjera.

Kreu i FSHF-së, Armand Duka në një shënim në mediat sociale shpreh ngushëllimet për largimin nga jeta të Mihalit, ku thotë se ky ishte një njeri i jashtëzakonshëm dhe ishte pranë futbollistëve në çdo situatë të vështirë.

‘Të dashur miq, pak minuta më parë u njoha me lajmin e kobshëm se Ylli Mihali, njeriu i mirë, fjalëpak, u nda nga jeta pas një betejë të gjatë e stërmunduese me Covid-19. Ky është një moment i vështirë për të gjithë futbollin shqiptar, që e njofti dhe e dashuroi aq shumë Yllin, që emrin e reflektonte në ҫdo hap dhe moment të jetës së tij. Një fizioterapist dhe një njeri i jashtëzakonshëm që shërbeu për 27 vite pranë ekipit tonë Kombëtar, pranë klubit të tij Tiranës, pranë sportistëve në vështirësi, duke qënë pranë tyre në ҫdo situatë. Humori, dashuria për njerzit, dhembshuria e Yllit do të na mungojnë. Në këtë moment të vështirë për familjen e tij, miqtë e tij të shumtë, lutemi që shpirti i tij të prehet në paqe. Lamtumirë Yll, do të të kujtojmë gjithmonë me dashuri!’- shkruan Duka.

Futbollistët e kombëtares, teksa ai po luftonte me jetën në spital, në fillim të ndeshjes me San Marinon i dedikuan atij një mesazh: “Forca Ylli, mos u dorzo”.

Lexo edhe :  U zgjodh kryetare Kuvendi/ Meta uron Lindita Nikollën, shuplakë opozitës: Asnjë sekondë bojkot


Të fundit

Prej dy javësh në intubim, humb jetën nga Covid-19 fizioterapisti i Kombëtares kuqezi

Ylli Mihali, fizioterapisti i kombëtares shqiptare të futbollit ka ndërruar jetë si pasojë e COVID. Prej dy javësh i...

I moshuari donte të paguante shtëpinë, transferon në llogarinë e gabuar mbi 71 mijë dollarë

Një burrë i moshuar rrezikon të humbasë shtëpinë e tij pasi gabimisht transferoi 71,400 dollarë tek personi i gabuar, në vend të kompanisë prej...

8 shenjat më të zakonshme të kancerit të qafës së mitrës

Kanceri i qafës së mitrës është një nga kanceret më të zakonshëm tek gratë. Në Shtetet e Bashkuara, shkalla e vdekshmërisë nga kjo sëmundje...

Irani marrëveshje me OKB për monitorimin e programit bërthamor

Irani ka rënë dakord të lejojë inspektorët bërthamorë të OKB-së të instalojnë karta të reja memorie në kamerat që monitorojnë programin bërthamor të vendit,...

“Si më arrestuan njerëzit e infiltruar të Kadri Hazbiut, më mbajtën dy vite në arkivol”, dëshmia e rrallë e ish-agjentit të CIA-s

Nga Dashnor Kaloçi Pjesa e gjashtë Publikohet historia e panjohur dhe e rrallë e Avdul Hakan Banushit me origjinë nga fshati Golem i Gjirokastrës, i cili...

Lajme të tjera

Web TV