Parashikimi i motit për sot, ja si do të ndryshojnë temperaturat

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sipas MeteoAlb: Moti në vendin tonë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në ultësirën perëndimore por vranësira të shpeshta do ketë gjysma lindore gjatë paradites.

Parashikohet që pasditja të sjelli shpeshtim të vranësirave në të gjithë vendin, ku më të dendura do të jenë në zonat veriore të Shqipërisë duke rrezikuar reshje te izoluara shiu.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes por një rënie të lehtë do të ketë në orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatare deri e forte duke arritur shpejtësinë 38 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgë 3 ballë.

Kosova

Paraditja do të mbizotërohet nga moti i kthjellët në zonat perëndimore por vranësira të lehta do ketë gjysma lindore e republikës së Kosovës.


Të fundit

Parashikimi i motit për sot, ja si do të ndryshojnë temperaturat

Sipas MeteoAlb: Moti në vendin tonë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në ultësirën perëndimore por vranësira...

Harruan zgarën ndezur, shkrumbohet lokali në Berat

Si pasojë e një pakujdesie, flakët kanë përfshirë gjatë natës një lokal në Berat, përkatësisht në afërsi të urës së Goricës. Punonjësit e lokalit...

Parlamenti/ Rama-Basha debate, akuza dhe “paqe në ajër”

Ka bashkëpunim, por ka edhe vijë të kuqe. Kjo është kërkesa që kryeministri Edi Rama i bëri opozitës sa i takon bashkëpunimit, apo “shtrirjen...

Votohet qeveria ‘Rama 3’, 77 vota pro dhe 53 kundër

Rreth orës 06:46 Kuvendi i Shqipërisë ka votuar qeverinë “Rama 3”. Programi dhe përbërja e qeverisë “Rama 3” morën 77 vota pro, 53 kundër...

Lajme të tjera

Web TV