U kap me 36 kg kokainë në makinë, arrestohet 48-vjeçari shqiptar në Itali

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi u kap me 36 kg kokainë. Mësohet se 48-vjeçari u kap duke transportuar drogë me makinë, nga Franca për në Itali.

Mediat italiane bëjnë të ditur se në pranga është vënë shtetasi Norend Kapo, banues në Pesaro. Po ashtu bëhet e ditur se droga ishte fshehur në sediljen e shoferit dhe të pasagjerit.

48-vjeçari akuzohet për posedim droge me qëllim shitje dhe rrezikon deri në 20 vite burg.


Të fundit

U kap me 36 kg kokainë në makinë, arrestohet 48-vjeçari shqiptar në Itali

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi u kap me 36 kg kokainë. Mësohet se 48-vjeçari...

Shpërthen Covidi në një shkollë fillore në Kinë, fëmija karantinohet i vetëm në spital

Fëmijët e shkollës fillore me pantallona të bardha, me çantën e shkollës ende mbi supe, u dërguan të gjithë vetëm, pa prindërit e tyre, në karantinë...

Situata e COVID-19/ 959 raste të reja, 6 humbje jete në 24 orët e fundit

COVID-19/ 959 raste të reja, 6 humbje jete në 24 orët e fundit 959 raste të reja me koronavirusit jane regjistruar ne 24 oret e...

Aksidenti i frikshëm/ I riu me “Range Rover” përplaset me trenin, telefonon menjëherë të ëmën (Video)

Mediat e huaja kanë publikuar pamjet, kur një shofer i dehur përplaset fuqishëm me Range Rover-in e tij me një tren në ecje, duke...

Biblioteka Kombëtare dita kushtuar Ippenit

E mërkura, në Bibliotekën Kombëtare të Shqipërisë ishte dita kushtuar kontributit të jashtëzakonshëm dhe personalitetit shkencor të albanologut austro-hungarez, Theodor Ippen, në kuadër të...

Lajme të tjera

Web TV