Rama mesazh ministrave: Kush shkel në dërrasë të kalbur e ka punën me ligjin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë një mesazh të qartë të gjithë ministrave, gjatë kohës që ata do jenë në detyrë, sa i përket respektimit të ligjit.

Rama: Ministër nuk bëhesh vet të bën kryeministri, por vendin nuk ta mbaj unë por duhet ta mbash vetë. Dyshemeja e qeverisë është ligji. Jashtë perimetrit të saj ka vetëm pasarela në dërrasë të kalbur dhe kush shkel në dërrasë të kalbur punën e ka me ligjin. Unë do ju mbështes në përpjekjen tuaj për të arritur objektiva të përbashkëta. Do ju ruaj shpinën nga çdo erë kundër jush, por as mua as PS nuk do ta ketë mbrapa kush do dalë nga korniza e ligjit.


Të fundit

Rama mesazh ministrave: Kush shkel në dërrasë të kalbur e ka punën me ligjin

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë një mesazh të qartë të gjithë ministrave, gjatë kohës që ata do jenë...

Rama i kujton ministrave pikat e Kodit Etik: S’ka udhëtime në ‘biznes class’ apo plazh në bregdetet e botës

Kryeministri Rama në fillim të mbledhjes së parë të Qeverisë në këtë mandat të tretë e ka vënë theksin te domosdoshmëria e hartimit të...

Rama dhe ministrat betohen te Meta, pas ceremonisë i drejtohen Kryeministrisë në këmbë

Kryeministri Edi Rama bashkë me anëtarët e tjerë të kabinetit u betuan te Presidenti Ilir Meta, në një ceremoni që nisi në orën 10:00. Pas...

Betimi i qeverisë së re, Rama mbërrin në Presidencë

Ashtu siç u bë e ditur edhe dje, sot kryeministri Edi Rama bashkë me anëtarët e tjerë të kabinetit do të betohen te Presidenti...

Në bllokim përgjithmonë…

Nga Antonio Piccirilli Me variantin Delta dhe në prani të normave të larta të vaksinimit, a ka ende kuptim strategjia "zero Covid"? Përgjigja e shkurtër...

Lajme të tjera

Web TV