Kontribuoi në ndërtimin e tij/ Dua Lipa poston videon e kopshtit të ri në Tiranë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare më famë ndërkombëtare gjithmonë ka treguar me origjinën e saj. Së fundmi, Dua ka ripostuar në profilin e saj në “Instagram” videon e kryebashkiakut Erion Veliaj për Kopshtin e rindërtuar “Sunny Hill” në njësinë nr.5 në kryeqytet. Dua ka financuar mobilimin e këtij kopshti që do të pres 300 fëmijë këtë vit shkollor.

Këngëtarja e famshme botërore Dua Lipa, ishte ndër të parat personalitete që iu bashkua nismës së Bashkisë së Tiranës, “Adopto një Kopsht” pas tërmetit të 26 Nëntorit 2019. Kujtojmë që më 23 korrik, Dua Lipa erdhi në Tiranë dhe inspektoi punimet e kopshtit.


Të fundit

Kontribuoi në ndërtimin e tij/ Dua Lipa poston videon e kopshtit të ri në Tiranë

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare më famë ndërkombëtare gjithmonë ka treguar me origjinën e saj. Së fundmi, Dua ka ripostuar...

“Të ecim përpara me Shqipërinë”/ Deklarata e plotë e Ambasadores Yuri Kim pas takimit me Bashën

Ambasadorja Yuri Kim doli në një prononcim për mediat, pas takimit të saj në selinë e Partisë Demokratike duke theksuar se demokracisë së Shqipërisë...

Nis edicioni i 19-të i “Tirana International Film Festival”, 112 filma botëror në konkurrim

Në edicionin e 19-të i “Tirana International Film Festival Oscar qualifying” do të mbahet nga data 24-30 shtator në Tiranë, do të shfaqen 112...

Billboard Latin Music Awards 2021/ Veshjet më të bukura në tapetin e kuq

Mbrëmë (e enjte) u mbajt Billboard Latin Music Awards 2021. Shfaqja e së enjtes e mbushur me yje, e mbajtur drejtpërdrejt dhe personalisht në Miami,...

Marija Oktiabrskaja, gruaja që shiti gjithçka për të blerë një tank/ Mori hak për burrin e saj të vrarë në luftë

Në fazat e hershme të Luftës së Dytë Botërore, kur gjermanët po përdornin taktikat e tyre të Blitzkrieg-ut(Luftës Rrufe)për të pushtuar qytet pas qyteti,...

Lajme të tjera

Web TV