Vranësira të lehta, ky është parashikimi i motit për sot

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime në bregdet dhe zonat e ulëta, por kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash do të ketë në zonat malore. Gjatë orëve të pasdites, vranësirat e lehta do të përfshijnë pjesën më të madhe të vendit, por bregdeti do të vijojë me mot të kthjellët edhe në orët e pasdites.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke u luhatur nga 7°C deri në 28°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësinë 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë


Të fundit

Vranësira të lehta, ky është parashikimi i motit për sot

Pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime në bregdet dhe zonat e ulëta, por kthjellime dhe...

Cili fiton mbi cilin: Berisha, Basha apo Amerika?

Ka nisur beteja në PD dhe duket si betejë mes Berishës dhe Bashës, por në fakt është beteja për tu ndarë nga historia e...

Minjtë impotentë të një rehatie banale

Nga Leonard Veizi Nisa të kem respekt për minjtë, edhe pse dikur i neverisja si brejtës që dinin të jetonin veç nëpër kanalet e ujërave...

Parlamenti, vaksinim me “detyrim” dhe komisione online

Pasi u vendos me unanimitet që deputetët të vaksinohen të gjithë, debatet mes mazhorancës dhe opositës pati për propozimin e PS-së e cila kërkoi...

Lajme të tjera

Web TV