Covid në Shqipëri/ Ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se në 4875 testime kanë rezultuar 664 raste të reja me COVID-19. Po kështu ka pasur 10 humbje jete në 24 orët e fundit.

Situata në 24 orët e fundit, nga Covid si në vijim.

Janë kryer 4875 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 664 qytetarë, në këto bashki:
215 raste në Tiranë, 54 në Fier, 40 në Sarandë, 34 në Lushnje, 33 në Shkodër, 31 në Durrës, 28 në Vlorë, 23 në Berat, 20 në Kukës, 17 në Elbasan, 16 në Krujë, 14 në Lezhë, 13 në Kamëz, 10 në Korçë, 9 në Pogradec, nga 7 raste në Kuçovë, Mallakastër, Dibër, nga 6 raste në Shijak, Gjirokastër, Këlcyrë, nga 5 raste në Poliçan, Delvinë, Kavajë, Kurbin, Malësi e Madhe, nga 4 raste në Vorë, Devoll, Gramsh, nga 3 raste në Tepelenë, Himarë, Has, nga 2 raste në Tropojë, Mirditë, Divjakë, Libohovë, Përmet, Skrapar, nga 1 rast në Librazhd, Peqin, Belsh, Dimal, Kolonjë, Memaliaj, Konispol, Fushë Arrëz, Pukë, Vau i Dejës.
Janë 11,945 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.
Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 214 pacientë, nga të cilët 26 janë në gjendje më të rënduar. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit nuk e kanë fituar betejën me COVID19 10 qytetarë: 4 qytetarë nga Tirana të moshave 56-83 vjeç, 4 qytetarë nga Durrësi të moshave 68-82 vjeç, 1 qytetar nga Vlora 36 vjeç, 1 qytetar nga Fieri 60 vjeç.
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve.
Janë shëruar 866 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 152,780 që nga fillimi i epidemisë.

Lexo edhe :  Mblidhet Komiteti i Ekspertëve, ja çfarë vendosi për masat anti-COVID në vend

Statistika (25 Shtator 2021)

Raste të reja ditore 664
Të shëruar në 24 orë 866
Humbje jete në 24 orë 10
Testime ditore 4875

Testime totale 1,181,470
Raste pozitive 167,354
Raste të shëruara 152,780
Raste Aktive 11,945
Humbje jete 2,629

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 5264
Fier 1168
Durrës 1127
Shkodër 1074
Vlorë 713
Elbasan 615
Lezhë 492
Berat 449
Korçë 323
Kukës 297
Gjirokastër 219
Dibër 204


Të fundit

Covid në Shqipëri/ Ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se në 4875 testime kanë rezultuar 664 raste të reja me COVID-19. Po kështu...

Aston Villa mund Manchester United, Fernandes humb shansin për barazim

Manchester United ka humbur në “Old Trafford” përballë Aston Villa. Asgjë nuk shkoi sipas planeve për ‘Djajtë’ të cilët në minutat e fundit hodhën...

Manchester City i “dhuron” një humbje Chelsea-s në shtëpinë e tyre

Manchester City ka mundur Chelsea-n në Stamoford Bridge. ‘The Citizens’ nuk e kanë harruar lehtë humbjen në finalen e Champions League teksa i kanë...

E pickoi gjarpri duke luajtur, 4-vjeçarja nga Saranda niset me urgjencë drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Sarandë. Një 4 vjeçare me iniciale E.I, banore e Sarandës kishte shkruar te gjyshja...

Veliaj dhe arkitekti me famë botërore Winy Mass inspektojnë punimet tek Piramida: Jo vetëm qendër digjitale, por multifunksionale

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi ecurinë e punimeve te Piramida, këtë herë me praninë e arkitektit me famë botërore, Winy Mass,...

Lajme të tjera

Web TV