E turpshme/ Polonia kalon në avantazh, tifozët shqiptarë sulmojnë me shishe kundërshtarët! Ndërpritet ndeshja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shqipëria po luan sonte një prej ndeshjeve më të rëndësishme të kualifikueseve të Botërorit 2022.

Një fitore ndaj Polonisë do të ishte historike, jo vetëm për statistikat, por edhe sepse tre pikët do të hipotekonin vendin e dytë në Grupin i kualifikues dhe biletën për në fazën play off të Botërorit 2022 në Katar.

Shqipëria dhe Polonia janë përballur plot 11 herë me njëra-tjetrën sipas statistikave të UEFA-s dhe bilanci flet dukshëm në favor të miqve, që kanë fituar 8 ndeshje dhe kanë barazuar 3 prej tyre, e padyshim edhe golavarazhi flet në favor të polakëve, që kanë shënuar 18 gola, kundrejt 6 të shënuar nga kuqezinjtë.

Skuadra kuqezi e ka çmimin në merkato mbi 102 milionë euro, ku Marsha Kumbulla vlen 25 milionë.  Polonia në anën tjetër, vlen mbi 258 milionë euro në merkato, me Robert Lewandowskin që është lojtari më i kushtueshëm, me 60 milionë euro.


Komenti LIVE

Miqtë na kanë ndëshkuar në pjesën e dytë me  Swidersin, i cili shënon por tifozët hedhin sërish sende në fushë dhe arbitri ka ndërprerë ndeshjen. E pabesueshme çfarë ndodh në Air Albania.

67’ Jozviak përfiton nga një gabim i Lenjanit në largimin e topit dhe nis një pasim të rrezikshëm në qendër. Hysaj largon sferën ndërsa Reja nuk kursehet kundër Lenjanit për atë gabim.

Incidenti

Në një goditje këndi për miqtë, disa tifozë qëlluan me shishe uji drejt lojtarit të Polonisë duke bërë që gjyqtari Klerment Turpin të ndalë lojën.

Francezi iu drejtua menjëherë zyrtarit të FSHF-së, Lusin Nurishmit duke paralajmëruar për rastin e ndodhur, pasi nëse do të përsëritej sërish do të merreshin masa duke e ndërprerë ndeshjen.


Të fundit

E turpshme/ Polonia kalon në avantazh, tifozët shqiptarë sulmojnë me shishe kundërshtarët! Ndërpritet ndeshja

Shqipëria po luan sonte një prej ndeshjeve më të rëndësishme të kualifikueseve të Botërorit 2022. Një fitore ndaj Polonisë do...

Shqipëri-Poloni/ Tifozët hedhin shishe në fushë, gjyqtari kërcënon me ndërprerje të ndeshjes (Video)

Ka përfunduar pa gola të shënuar pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri-Poloni, por pjesa e dytë nisi me një incident në fushë. Në një goditje...

Deputetes austriake i bie të fikët në sallën e parlamentit (Video)

Një deputete në parlamentin e Austrisë ka rënë pa ndjenja gjatë seancës së jashtëzakonshme ku diskutohej për krizën politike pas dorëheqjes së kancelarit Sebastian...

Emocione dhe ndeshje e luftuar në “Air Albania”/ Shqipëria dhe Polonia me rrjeta të paprekura në pjesën e parë

Ka përfunduar me rrjeta të pa prekura sfida në “Air Albania” mes Shqipërisë dhe Polonisë. Një rezultat mëse i drejtë ky porsa i përket performancës...

Elektrizohet stadiumi, tifozët kuqezi dhurojnë spektakël “Air Albania”

Momenti i himnit dhe më pas futja në fushë e skuadrave të Shqipërisë dhe Polonisë ka sjellë një atmosferë elektrizuese në Air Albania Stadium,...

Lajme të tjera

Web TV