Lëvizte me armë dhe trafikonte drogë, ja çfarë i gjeti policia “rebelit” të Durrësit (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Arrestohet një shpërndarës droge në Durrës, teksa policia ka sekuestruar 1 armë zjarri tip pistoletë, lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa, fara canabisi dhe një peshore elektronike që shërbente për ndarjen e lëndës narkotike në doza.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në DVP Durrës, pas një informacioni të marrë në rrugë operative se 1 shtetas me pseudonimin “Rebeli” lëvizte me armë në zonën e lagjes nr. 13, Durrës dhe shpërndante lëndë narkotike në doza, menjëherë kanë organizuar dhe kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Rebeli”.

Në kuadër të operacionit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit E. M., 30 vjeç, banues në lagjen nr. 13 Durrës, i dënuar më parë për prodhim dhe shitje të narkotikëve.

Gjatë kontrollit fizik dhe më pas në banesë, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale:

-një armë zjarri tip pistoletë, 1.2 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar cannabis sativa, një pjesë e së cilës ishte e ndarë në doza gati për shitje, një sasi farash si ato të cannabis sativa, një peshore elektronike dhe dy aparate celularë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.


Të fundit

Shkarkimi i Flamur Nokës, Basha: S’jemi peng i interesave personale, PD s’është bunker

Kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë pasi ka shkarkuar Flamur Nokën nga posti i...

Lëvizte me armë dhe trafikonte drogë, ja çfarë i gjeti policia “rebelit” të Durrësit (Video)

Arrestohet një shpërndarës droge në Durrës, teksa policia ka sekuestruar 1 armë zjarri tip pistoletë, lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa, fara canabisi dhe...

“Shqiptarët përballë sfidave të historisë”

Historiani Marenglen Verli vjen me studime të zgjedhura në dy vëllime   Dy vëllimet me studime të zgjedhura “Shqiptarët përballë sfidave të historisë” janë fryt i...

Ndeshja me Poloninë, trajneri Reja zgjedh 11 luftëtarët për betejën madhe

Shqipëria do të përballet sonte me Poloninë, një finale për të tentuar të shkojë në “Play-off” të kualifikueseve për Botërorin 2022. Kuqezinjtë do të kenë...

“Rezidenca Presidenciale”, Rusvelt e pagëzoi si: “Shtëpia e Bardhë”

Guri i parë i themelit është vendosur më 13 tetor 1792 Vendin ku do të ndërtohej shtëpia e presidentit të Shteteve të Bashkuara të...

Lajme të tjera

Web TV