Shkarkimi i Flamur Nokës, Basha: S’jemi peng i interesave personale, PD s’është bunker

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë pasi ka shkarkuar Flamur Nokën nga posti i zv.kryetarit të komisionit  të sigurisë.

“Nokës i kam komunikuar shkarkimin, nuk e kam përjashtuar por e kam paralajmëruar, nuk mundet PD që ka kundërshtar dhe armik Ramën dhe regjimin e tij të mbahet peng nga sajesa dhe shpifje dhe keqinformime që na devijojnë nga detyra jonë kryesore që është lufta ndaj regjimit. Ne kemi lançuar aksione të shumta për të zhbërë regjimin Rama-Doshi dhe s’mund të mbetemi peng i interesave personale që kërkojnë ta kthejnë PD në bunker”.


Të fundit

Shkarkimi i Flamur Nokës, Basha: S’jemi peng i interesave personale, PD s’është bunker

Kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë pasi ka shkarkuar Flamur Nokën nga posti i...

Lëvizte me armë dhe trafikonte drogë, ja çfarë i gjeti policia “rebelit” të Durrësit

Arrestohet një shpërndarës droge në Durrës, teksa policia ka sekuestruar 1 armë zjarri tip pistoletë, lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa, fara canabisi dhe...

“Shqiptarët përballë sfidave të historisë”

Historiani Marenglen Verli vjen me studime të zgjedhura në dy vëllime   Dy vëllimet me studime të zgjedhura “Shqiptarët përballë sfidave të historisë” janë fryt i...

Ndeshja me Poloninë, trajneri Reja zgjedh 11 luftëtarët për betejën madhe

Shqipëria do të përballet sonte me Poloninë, një finale për të tentuar të shkojë në “Play-off” të kualifikueseve për Botërorin 2022. Kuqezinjtë do të kenë...

“Rezidenca Presidenciale”, Rusvelt e pagëzoi si: “Shtëpia e Bardhë”

Guri i parë i themelit është vendosur më 13 tetor 1792 Vendin ku do të ndërtohej shtëpia e presidentit të Shteteve të Bashkuara të...

Lajme të tjera

Web TV