Memorandumi tre palësh për Korridorin 8, Balla: Një ndër projektet më të rëndësishme për zhvillimin e Ballkanit Perëndimor

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka përshëndetur nënshkrimin e memorandumit tre palësh mes Shqipërisë, Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut sa i takon Korridorit 8.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se Nënshkrimi i këtij memorandumi është një hap i rëndësishëm i bashkëpunimit mes tri vendeve, për një ndër projektet më të rëndësishme për zhvillimin e Ballkanit Perëndimor.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Përshëndes nënshkrimin e memorandumit tre palësh mes Shqipërisë, Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut sa i takon Korridorit 8🤝🛣🚦

👉Një hap i rëndësishëm i bashkëpunimit mes tri vendeve, për një ndër projektet më të rëndësishme për zhvillimin e Ballkanit Perëndimor🇦🇱🤝🇧🇬🤝🇲🇰

👉Nga Durrësi-Rrogozhinë-Peqin-Elbasan-Librazhd-Prrenjas, ky korridor është dhe mbetet shumë i rëndësishëm për Shqipërinë.
#ShqipëriaeArdhmjaJonë🇦🇱⭐
#SkaKohëPërPushim🏃‍♀️ 🏃🏻‍♂️


Të fundit

E rëndë/ Italiani mbante për dy vite në dollap trupin e pajetë të nënës së tij

Një ngjarje e pazakonte është zbuluar në Itali, pasi një 50-vjeçar ka mbajtur në dollap trupin e nënës së...

Memorandumi tre palësh për Korridorin 8, Balla: Një ndër projektet më të rëndësishme për zhvillimin e Ballkanit Perëndimor

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka përshëndetur nënshkrimin e memorandumit tre palësh mes Shqipërisë, Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut sa...

Debati në PE, kryeministri polak akuzon BE-në për shantazh! Ja si i përgjigjet Von der Leyen

Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki ka akuzuar Bashkimin Evropian se po ushtron shantazh ndaj Polonisë duke paralajmëruar masa ndëshkuese ndaj saj. Morawiecki debatoi ashpër me...

Publikohet në shqip “Pleshti”, biografia e parë zyrtare e Messit

Lajm i mirë për dashamirësit e sportit e në veçanti të futbolllistit më të mirë në botë, Lionel Messit. Del në tregun shqiptar libri...

Prapaskenat e ndeshjes Shqipëri-Poloni/ Stafi polak akuza shqiptarëve: Nuk na kërkuan asnjëherë falje

Jakub Kviatkovski, zëdhënësi për shtyp i polakëve, iu kthye sërish ngjarjes së ndodhur në Tiranë në ndeshjen Shqipëri-Poloni dhe për mediat vendëse ka folur...

Lajme të tjera

Web TV