Drogë, vrasje e grabitje me armë/ Arrestohen 3 shqiptarët në Angli, ekstradohen në Greqi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Britania e Madhe krahas personave që kërkohen nga drejtësia shqiptare, italiane dhe belge po përdoret si vend-fshehje edhe për shqiptarët që kanë kryer krime në Greqi.

Sipas burimeve nga gjykata e ekstradimeve “City of Westminster Magistrate Court” janë arrestuar tre shtetas shqiptarë për tu ekstraduar drejt Greqisë.

Të dhënat e kësaj gjykate tregojnë se Florjan Hysa është prangosur për llogari të shtetit Helen për trafik droge. Ai kishte pak muaj që kishte mbërritur në Angli për tu fshehur.

Fatjon SOTIRI është një tjetër shqiptarë i prangosur në Londër pasi kërkohet nga drejtësia greke për grabitje me armë dhe posedim të materialeve kriminale.

Prej një viti në burgjet angleze mbahet Andjus NELI i cili është përballur me disa seanca gjyqësore ektradimi kërkuar nga Greqia. Neli akuzohet si pjesë e një grupi shqiptarësh tashmë të arrestuar në Selanik për vrasjen e një të riu grek.

Sipas të dhënave që publikon “City of Westminster Magistrate Court”, përpara kësaj gjykate janë shtuar rastet e shtetasve shqiptarë të arrestuar në qytete të ndryshme të Anglisë, si pasojë e urdhër arresteve lëshuar nga vende të ndryshme europiane.


Të fundit

Dënoi qindra shqiptarë/ Ndërron jetë kryeprokurori famëkeq i komunizmit, Aranit Çela

Aranit Çela i njohur si kryeprokurori famëkeq i komunizmit, është ndarë nga jeta ditën e sotme. Aranit Çela humbi jetën...

Drogë, vrasje e grabitje me armë/ Arrestohen 3 shqiptarët në Angli, ekstradohen në Greqi

Britania e Madhe krahas personave që kërkohen nga drejtësia shqiptare, italiane dhe belge po përdoret si vend-fshehje edhe për shqiptarët që kanë kryer krime...

“Ma gjej numrin e asaj shoferes…”/ Polici fiksohet keq pas gruas, veprimi që fundosi “shefat” në Tiranë

Prokuroria e Tiranës lëshoi ditën e djeshme katër urdhra arrestimi për tre punonjës policie të Tiranës, të cilët janë kapur në shkelje duke shpërdoruar...

Iu gjetën 60 mijë euro në banesë, reagon ish-kreu i Kadastrës së Vlorës: Janë të vëllait!

Prokuroria e Vlorës ka dyshime të forta se Klodian Troci, ish- shefi i Kadatrës në qytetin bregdetar, i arrestuar pak ditë më parë për...

IKMT shemb pikën e karburantit pa leje në aksin Fier-Lushnje, gjobitet pronari

Një pikë karburanti e ngritur pa leje përgjatë aksit rrugor Fier-Lushnje është shembur sot nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit. Fadromat e IKMT-së...

Lajme të tjera

Web TV