Gjyqi i Valbuena, Benzema mund të dënohet me 10 muaj burg dhe 75 mijë euro gjobë pas 24 nëntorit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Karim Benzema mund të përballet me 10 muaj burg dhe një gjobë prej 75.000 euro, nëse prokuroria do të vendosë mbi çështjen e kasetave seksuale të Mathieu Valbuena.

Të premten gjyqtari vendosi të shtyjë dënimin deri në nëntor. Saktësisht dënimi për Benzema do të mësohet me 24 nëntor.

Avokatët që përfaqësojnë Benzema kërkuan që ai të shpallej i pafajshëm, ndërsa sulmuan edhe vetë Valbuenën.

“Valbuena është viktimë e akteve të tij, duke qenë se ka qenë vetë ai që ka filmuar kasetën seksuale me të cilën më pas tentuan ta shantazhonin. Ai nuk është filmuar pa e ditur, ai filmon veten në modalitetin selfie. Vajza e re nuk e di se po filmohet, filmimi i dikujt pa e ditur gjatë një akti seksual është penalisht i dënueshëm”, përfunduan përfaqësuesit e Benzema.

Kujtojmë se me 24 nëntor Real Madridi do të zhvillojë ndeshjen kundër Sheriff Tiraspol në Champions League në ndeshjen e javës së pestë të grupeve.

Të fundit

Përveç dietave dhe aktivitetit fizik, këto ushqime ju ndihmojnë në djegien e dhjamit

Humbja e dhjamit ndodh vetëm kur digjni më shumë kalori sesa merrni, duke e detyruar trupin tuaj të shfrytëzojë...

Romeo Veshaj në Big Brother? Donaldi zbulon të vërtetën: Ja çdo bëjë ai në janar

Është përfolur gjatë se do të marrë pjesë në Big Brother VIP 3, por a do të jetë vërtetë Romeo Veshaj në këtë sezon...

Turbinat e erës gjejnë një vend të ri, për të qenë më të efektshme

Turbinat e erës kanë gjetur një vend të ri: turbinat do të pluskojnë mbi ujë për të qenë më të efektshme dhe më pak...

Sporti në zi/ Ndahet papritur nga jeta ish-futbollisti i njohur, dyshohet se…

Një lajm i trishtë ka ardhur nga Kroacia, me ndarjen nga jeta të ish-mbrojtësit 34-vjeçar, Ivan Çelikoviç. Ai së fundmi ishte pjesë e Konavljanin në...

SHBA e injoroi, Berisha: S’kam çfarë të them më…

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur sot të ngarkuarit me punë të ambasadës së SHBA-ve në Tiranë, David Wisner, i cili deklaroi se nuk...

Lajme të tjera

Web TV