Rriten temperaturat, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dita nis me mot të kthjellët në të gjithë vendin tonë si pasojë e ndikimit të vlerave të larta barike. Por, sipas MeteoAlb, duke ju afruar mesditës parashikohet që të ketë shfaqje të vranësirave të pakta në zonën malore dhe pjesërisht në zonën e ulët, ndërsa vija bregdetare mbetet në ndikimin e motit të kthjellët dhe të ngrohtë.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të vijojnë të rriten dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi MBI 30 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke sjellë në brigjet e Adriatikut dhe Jonit dallgëzim mbi 2 ballë.


Të fundit

Rriten temperaturat, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Dita nis me mot të kthjellët në të gjithë vendin tonë si pasojë e ndikimit të vlerave të larta...

“Trimërohet” Basha/ “Betejë” në tre fronte kundër Ramës, Berishës dhe Metës

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka habitur jo pak në qëndrimet e tij kur e ka konsideruar si “Trekëndëshi i Bermudës” treshen politike Rama-Berisha-Meta....

Horoskopi për ditën e premte, 29 tetor 2021

Dashi Gjatë kësaj të premte do të bëni çdo përpjekje për të zgjidhur një problem i cili ka pushtuar jetën tuaj prej shumë kohësh. Ka shumë...

Vijojnë ndryshimet në Policinë e Shtetit, ikën Dhimitraq Ziu nga policia rrugore, emërohet Altin Qato

Vetëm pak kohë pas ndryshimeve në nivel qarqesh të drejtuesve kryesor, lëvizjet  në shefat e sektorëve të policisë vijojnë të ndodhin. Në Tiranë ndryshimi i...

Lajme të tjera

Web TV