test

Antonio Conte do të jetë trajneri i ri i Tottenham, shkarkohet Nuno Santo

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Humbja 3-0 në shtëpi ndaj Manchester United rezultoi të ishte pika e fundit për bordin e Spurs, të cilët tashmë kanë menduar pasardhësin e trajnerit portugez.

Nuno Espirito Santo është shkarkuar nga Tottenham pas vetëm katër muajsh në krye, me Antonio Conte që do të vendoset si zëvendësues i tij.

Nuno u emërua pasardhës i përhershëm i Jose Mourinhos në qershor, me Spurs që i dha atij një kontratë fillestare dyvjeçare.

Kjo marrëveshje është ndërprerë më herët pas humbjes 3-0 në shtëpi ndaj Manchester United, gjë që e lë ekipin e Londrës dhjetë pikë larg liderit të Premier League, Chelsea pas dhjetë ndeshjesh.

Një njoftim në website-in e Spurs konfirmoi se Nuno, së bashku me stafin e trajnerëve Ian Cathro, Rui Barbosa dhe Antonio Dias, janë liruar të gjithë nga detyrat e tyre.

Drejtori menaxhues i Spurs, Fabio Paratici, i cili ashtu si Nuno mbërriti në klub në verë, tha: “Unë e di se sa shumë donin Nuno dhe stafi i tij stërvitor të arrinin sukses dhe më vjen keq që na është dashur të marrim këtë vendim.

“Nuno është një zotëri i vërtetë dhe do të jetë gjithmonë i mirëpritur këtu. Ne duam ta falënderojmë atë dhe stafin e tij dhe t’i urojmë fat për të ardhmen.”

Të fundit

Protagonisti absolut i Kroaci – Shqipëri/ Gjasula hyn në historinë e futbollit botëror

Klaus Gjasula hyri në fushën e lojës si zëvendësues, shënoi autogolin që i dha avantazhin kroatëve e më pas...

Si ndikojnë temperaturat e larta në humbjen e peshës në verë, sipas ekspertëve

Teksa termometri duket se është “çmendur” dhe temperaturat jashtë janë tepër të larta, me siguri që edhe ju jeni nga ata persona që po...

Dënohet me burg ish-ministri i njohur, ja për çfarë akuzohet (Emri)

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me tre muaj burgim me kusht dhe me 1.000 euro gjobë ish-ministrin në Qeverinë e Kosovës, Goran Rakiç,...

Barazimi i ndeshjes Shqipëri-Kroaci/ Reagon Rama: Kjo quhet krenari, bëni më të mirën!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbas barazimit qe beri kombetarja jone ne ndeshjen e forte me Kroacine. Shqipëria barazoi 2-2 ndaj Kroacisë,duke krijuar një atmosferë...

Turizmi, të huajt “vërshojnë” drejt Shqipërisë, netqëndrimet në hotele u rritën mbi 74.5%

Të huajt kanë vijuar të shfaqin interes për Shqipërinë turistike me një tendencë edhe më të theksuar në prill. Të dhënat e strukturave akomoduese të...

Lajme të tjera

Web TV