Publikohet lista me emrat, këta janë personat që mbetën të plagosur në aksidentin tragjik në Bullgari

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Republikës së Bullgarisë për shtatë udhëtarët e plagosur në fatkeqësinë rrugore në magjistralen “Struma” afër Sofjes.

Më poshtë keni listën e udhëtarëve të lënduar, të cilët janë në gjendje të mirë shëndetësore, dhe për momentin janë të shtruar në Spitalin shtetëror të Sofjes, “Pirogov”.

1. Ebip Pajazitovski (24.09.1972), shtetas i Maqedonisë së Veriut
2. Gjula Jasharovska (16.06.1972), shtetas i Maqedonisë së Veriut
3. Zulejha Jasharovska (12.05.2005), shtetas i Maqedonisë së Veriut
4. Мinir Jasharovski (06.01.1971), shtetas i Maqedonisë së Veriut
5. Medina Lutvij (21.05.1996), shtetas i Maqedonisë së Veriut
6. Lulzim Sulejmani (04.05.1995), shtetas i Serbisë
7. Orhan Aliti (12.04.1976), shtetas i Belgjikës.

Sot në vendin e quajtur Pernik në Bullgari ka ndodhur një aksident i tmerrshëm i një autobusi nga Maqedonia e Veriut. Nga ky aksident tragjik, kanë humbur jetën 45 njerëz nga Maqedonia kurse rreth 20 prej tyre raportohet se kanë qenë të rinj.


Të fundit

Athina ndez dritat kuqezi, Veliaj falenderon Bakoyanis: Mesazh i madh miqësie

Athina ka ndezur dritat kuqezi për të përshëndetur festën e shpalljes së Pavarësisë së shqiptarëve. Ndërkaq, kreu i bashkisë...

Kriza e Covid-it kërkon zgjedhje të tmerrshme

Politika zero-Covid po dëmton ekonominë, por për ta kthyer atë rrezikon humbje jete, dëme ekonomike dhe shfaqjen e varianteve të reja Nga Devi Sridhar Protestuesit në...

6-vjeçarja shqiptare humb jetën tragjikisht në Gjermani, sot i jepet lamtumira e fundit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në rrethinën e Konstancës, në Gjermani, ku humbi jetën tragjikisht në një aksident trafiku një 6-vjeçare me prejardhje...

110 – vjet ekonomi shqiptare – përballja me sfidat e zhvillimit ekonomiko-social

Nga Anastas Angjeli, Adrian Civici Ekonomia shqiptare në periudhën para shpalljes së pavarësisë deri në luftën e II-të botërore Struktura ekonomike dhe shoqërore e viseve shqiptare...

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy persona, ndërsa ka humbur jetën...

Lajme të tjera

Web TV