“Zoti u fali binjakë pas shumë vitesh”/ Detaje të trishta për familjen shqiptare që u shua në Bullgari

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ditën e djeshme ndodhi një sksident tragjik në Bullgari, ku një autobus shpërtheu në flakë dhe u mori jetën 45 personave, shumica prej të cilëve shqiptarë të Maqedonisë së Veriut.

Mes vikitmave ishte edhe familja Ahmeti me katër pjesëtarë nga Shkupi, dy prindërit dhe dy fëmijë binjakë. Gazetari Alban Bogaj, i cili ndodhet në Bullgari, raportoi në një lidhje disa detaje të reja për ngjarjen e rëndë. Ai u shpreh se çifti prej vitesh nuk kishte patur fëmijë dhe së fundmi ishin bërë me binjakë.

Ai tha:

Ata ishin një familje që kishin kohë pa fëmijë dhe Zoti i kishte falur binjakë. Lulzimi është ende në shok, por nuk do të dalin lehtë nga mendja e tij ato momente, pasi ka parë live çdo gjë që ka ndodhur, uroj që sa më parë të dalin nga spitali, ndërkohë që familjet e viktimave u shprehin ngushëllimet. Familjarët e të plagosurve ishin me ndjenja të përziera, disa ishin të lumtur për ata që kishin shpëtuar e më pas trishtoheshin për ata që kishin humbur. Situatë e rëndë.


Të fundit

Gjithçka ndryshoi pas vdekjes së Elizabeth! Zbulohen monedhat me portretin e Charles

Janë zbuluar monedhat e reja me portretin e mbretit Charles, që do të hyjnë në qarkullim brenda disa javësh. BBC...

Duhet plan i zgjuar gjithëpërfshirës për reduktimin e pabarazisë dhe uljen e inflacionit

Nga Eduart Gjokutaj Një gjetje kryesore e përmendur si politika gjithëpërfshirëse më e mirë për të reduktuar pabarazinë në të ardhura është se politikat arsimore...

NATO ‘izolon’ kufirin me 2 avionët luftarakë pas shpërthimeve në Nord Stream

Të fshehur nën e aeroportit të Bornholm qëndrojnë dy avionë luftarakë F-16 dhe jo pa arsye. Avionët shërbejnë si mburoja e NATO-s në Detin...

Nord Stream/ Gazetari: Rusia pret tubacionet nënujore të Britanisë

Një prezantues i televizionit shtetëror rus ka kërcënuar se do të sabotohen kabllot dhe tubacionet kryesore britanike nënujore vetëm disa ditë pas shpërthimeve në...

DASH: Marrëveshja e Serbisë me Rusinë është e gabuar  

Departamenti Amerikan i Shtetit reagoi pas vendimit të Serbisë për të njehsuar politikën e jashtme me Rusinë, duke e cilësuar këtë vendim si thjesht...

Lajme të tjera

Web TV